Stop dopalaczom! To nowe syntetyczne narkotyki!

- Walka z dopalaczami to jak walka antybiotyku z bakterią, która wciąż mutuje i jest coraz bardziej groźna – mówił prof. dr hab. Pawel Januszewicz, z-ca dyrektora ds. nauki Narodowego Instytutu leków w Warszawie oraz dyrektor Instytutu Pielęgniarstwa i Nauk Medycznych na UR, gość czwartkowej konferencji poświęconej zagrożeniom jakie niosą ze sobą dopalacze. Fot Wojciech Preisner

PODKARPACIE. 10 proc. studentów w regionie bierze dopalacze, 20 proc. narkotyki. W obliczu ogólnopolskiej walki z nimi to niepokojące zjawisko.

Rozszerzone źrenice, słowotok, nadmierna ruchliwość, zaburzenia snu, zmienność nastrojów, trudności z koncentracją, ataki agresji, krwotoki z nosa to objawy świadczące o zażyciu środków stymulujących mózg. Nietypowy zapach włosów czy ubrania, nadmierna wesołość, przekrwione oczy, zwiększony apetyt może świadczyć o paleniu mieszanek ziołowych – kanabinoidów.

Zaburzenia świadomości, halucynacje wzrokowe i słuchowe, urojenia mogą świadczyć o braniu substancji halucynogennych. Symptomy te, zaobserwowane u dziecka powinny rodziców postawić na baczność, bo mogą znaczyć, że dziecko “bierze”.

Więcej w Super Nowościach

Anna Moraniec

do “Stop dopalaczom! To nowe syntetyczne narkotyki!”

  1. niania

    ależ Palikot propaguje to wszystko, za takie poglądy powinien siedzieć w więzieniu – bo on chce zrobić z Polaków narkomanów, ale przecież rząd idzie w tym samym kierunku, czyli rząd jest antynarodowy

  2. ROMAN

    te symptomy to już u niekturych mądrych tego świata występują – i nikt nie interweniuje i jest dobrze a reszta jak potulne barany patrzy i respektuje te bzdety które w nas ładują ze wszystkich stron i nikt nie bije na alarm ani z nimi nie walczy – dziwne ?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.