Stowarzyszenie mieszkańców os. Krakowska-Południe chce zmian

– Obecna Rada Osiedlowa nie wykazuje się zbyt dużą aktywnością. Potrzebne są zmiany – mówią członkowie Stowarzyszenia Mieszkańców Osiedla Krakowska-Południe Członków RSM. Fot. Arkadiusz Rogowski

RZESZÓW. Os. Krakowska-Południe wybierze dzisiaj Samorządową Radę Osiedlową. Równocześnie odbędzie się spotkanie stowarzyszenia mieszkańców.

Dzisiaj o godz. 18 w Osiedlowym Domu Kultury “Krak” na Krakowskiej-Południe (ul. Solarza) odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia Mieszkańców Osiedla Krakowska-Południe Członków RSM. Równocześnie przeprowadzone zostaną wybory do Samorządowej Rady Osiedlowej.

– Problemów do rozwiązania jest sporo – mówi prezes stowarzyszenia Zbigniew Karbarz. – Remonty ulic wewnętrznych, ich oświetlenie, chodniki, no i park, na który czekamy od 7 lat – wylicza. Według niego to właśnie Rada Samorządowa powinna zgłaszać te kwestie do Rady Miasta. – Obecna nie wykazuje się zbyt dużą aktywnością – oceniają członkowie stowarzyszenia i właśnie dlatego w dzisiejszych wyborach wystawią własnych kandydatów.

Wybory zbiegły się w jednym czasie i jednym miejscu z kolejnym spotkaniem stowarzyszenia mieszkańców, którzy chcą mieć realny wpływ na decyzje Rzeszowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. – Chcemy rozmawiać z ludźmi o naszych wspólnych problemach i uświadamiać im, że mogą współkształtować to, co się na osiedlu dzieje. Do tego potrzebne jest to, by ludzie rozumieli prawo spółdzielcze – tłumaczy Karbarz.

Obecnie stowarzyszenie skupia ponad 100 członków, ale prezes ma nadzieję, że po dzisiejszych wyborach i spotkaniu wpłyną nowe deklaracje. – Zachęcamy wszystkich mieszkańców, żeby przyszli dziś na godz. 18 i wybrali nowych ludzi – mówi Karbarz.

Arkadiusz Rogowski

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o