Stracona szansa Stali

Siatkarkom Sali mobilizacja będzie bardzo potrzebna. Już w weekend mielczanki czeka mecz o wszystko z AZS Białystok.

PLUSLIGA KOBIET STAL MIELEC – PTPS PIŁA Mielczanki przegrały seta, choć prowadziły już 22-16!

Siatkarki Stali przegrały arcyważne spotkanie we własnej hali z PTPS Piła, ale zdobyty punkt pozwolił im awansować na przedostatnie miejsce w tabeli i wciąż daje nadzieje na grę w play-off.

Tonący brzytwy się chwyta, więc w Mielcu zaczęło się wielkie liczenie. Stal ma 11 punktów, tyle samo co zamykający stawkę AZS Białystok, najbliższy przeciwnik naszej drużyny. Pilanki zagrają wtedy z wyżej notowanym Tauronem Dąbrowa Górnicza, a przecież do zakończenia fazy zasadniczej i tak pozostaną jeszcze dwie kolejki.

Przegrały wygranego seta
Jakby nie spojrzeć, pojedynek z Piłą należy potraktować w kategoriach straconej szansy. Stal znów seriami oddawała punkty, co kibiców doprowadzało do czarnej rozpaczy. Najbardziej irytujący w wykonaniu mielczanek był pierwszy set. Zespół Jacka Wiśniewskiego rozpoczął, jak obiecał. Atakował z impetem, tak skutecznie, że na drugą przerwę techniczną schodził, prowadząc 16-9. Od tego czasu jednak gospodynie zaczęły źle przyjmować, co rusz nadziewały się na blok pilanek i ich przewaga topniała w oczach. Mimo wszystko, Stal prowadziła już 22-16 i nie miała prawa oddać seta. Stało się inaczej, co przyjezdnym dodało skrzydeł, a miejscowe zdołowało. Następną partię rywalki wygrały już w miarę spokojnie.

Wiśniewskiego promyk nadziei
Zanosiło się na kolejną wpadkę, ale właśnie wtedy mielczanki podniosły głowy. Poprawiły serwis, uszczelniły blok i doprowadziły do tie-breaka. Decydującą odsłonę zaczęły jednak od utraty 3 punktów, trener Wiśniewski poprosił o przerwę, ale niewiele wskórał. – W kluczowych momentach pokazaliśmy charakter – podkreślał Mirosław Zawieracz, szkoleniowiec zespołu z Piły.

– W końcówce dziewczętom zabrakło sił, bo graliśmy praktycznie gołą “szóstką”. Mimo porażki dostrzegłem światełko w tunelu, jakiś promyk nadziei na przyszłość. Walczyliśmy, pokazaliśmy, że umiemy grać w siatkówkę. Na pewno się nie poddamy – obiecywał Jacek Wiśniewski.
Dziś do zajęć po kontuzji pleców wróci Dorota Pykosz. W Mielcu mają nadzieję, że w Białymstoku “Czarna” już pomoże drużynie.

STAL Mielec 2
PTPS Piła 3
(24:26, 22:25, 25:21, 25:18, 5:15)

Stal: Szymańska 5, Wilczyńska 15, Pycia 15, Kandora 6, Babicz 12, Liliom 23, Wojtowicz (libero) oraz Kociova 1, Szpak.

Piła: Kaczmar 3, Kosmatka 17, Brown 19, Martałek 15, Hudima 8, Krawulska 19, Wysocka (libero) oraz Naczk 1, Paszek 1.

Sędziowali Waldemar Kobienia (Opole) i Paweł Ignatowicz (Kamienna Góra). Widzów 900.

tsz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments