Straż Graniczna skończyła 22 lata

Fot. Serwis BiOSG

PRZEMYŚL. Mszą świętą celebrowaną przez nowego biskupa pomocniczego archidiecezji przemyskiej, Stanisława Jamrozka rozpoczęli uroczyste obchody 22. rocznicy powstania swej formacji strażnicy graniczni z BiOSG.

W tym roku uroczystości odbywały się na Wzgórzu Zamkowym i były okazją nie tylko do pokazu musztry paradnej Orkiestry i Kompanii Reprezentacyjnej SG, ale przede wszystkim do oficjalnego wręczenia funkcjonariuszom wyróżnień, odznaczeń, nagród i awansów. Awansów nie brakowało.

W korpusie oficerskim awans na wyższe stopnie otrzymało 26 strażników i strażniczek granicznych. Wśród nich znalazł się świeżo upieczony pułkownik, Robert Rogoz, zastępca komendanta BiOSG. Awansowano także 93 chorążych i 40 podoficerów. Przyznano także złote i srebrne Medale za Długoletnią Służbę i Odznaki SG. Odznakę Pamiątkową BiOSG, komendant płk Waldemar Skarbek wręczył 8 osobom, wśród których znaleźli się czterej pierwsi komendanci BiOSG, obecnie już emerytowani.

Złote medale Za Zasługi dla SG otrzymali: starszy brygadier Bogdan Kuliga, inspektor Policji Witold Szczekala, ppłk SG Ryszard Kowalski, mjr SG Marcin Marcinik i mjr SG Aleksander Kopek, zaś srebrne powędrowały do: prokuratora Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie Damiana Mireckiego, oraz mjr. Rafała Ałabisza, mjr. Waldemara Kłanieckiego i por. Adama Zajączkowskiego.

emka

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
jolo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jolo
Gość
jolo

Ile kosztował pokropek ?