Strażacy do nas nie dojadą

– Ten wjazd pod naszą kamienicę ma zaledwie półtora metra szerokości – mówią Sylwia Kruczek (z lewej), Barbara Kubejko i Halina Dworak. – Co będzie, gdy w naszej kamienicy będzie pożar. Ciekawe, czy strażacy znajdą tak wąski wóz strażacki specjalnie dla naszej kamienicy? Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Firma Developres otworzyła przy ul. Wierzynek płatny parking i lokatorzy kamienicy zostali odcięci od świata.

– Ogrodzili nas siatką, zabroniono nam stawiać samochody pod kamienicą i na dodatek zwężono tak dojazd, że ani wóz strażacki ani samochód z węglem do nas się nie przeciśnie – mówi Barbara Kubejko, lokatorka kamienicy przy ul. Wierzynka 1. – Firma, która otworzyła obok naszego domu parking, była na tyle wspaniałomyślna, że zażądała od nas, lokatorów, pieniędzy za… stawianie samochodów na płatnym parkingu i jeszcze za pilota do bramy.

Jeszcze w kwietniu w samym centrum Rzeszowa, niedaleko ratusza, mieszkańcy kamienicy przy ul. Wierzynka 1 znaleźli się w getcie. Tak sami nazywają sytuację, w jakiej są. Rzeszowska firma Developres ogrodziła siatką teren i przygotowała go pod płatny parking. Niestety, nikt lokatorów o tym nie poinformował i jeszcze nakazano im w ciągu trzech dni usunąć samochody sprzed budynku. Teraz stawiają je kilkadziesiąt metrów od domu. Jednak gdy tylko odjadą na godzinę czy dłużej, to zaraz ich nowe miejsce postoju zajmuje inny kierowca i nie mają gdzie zaparkować.

MZBM: – Noście sobie węgiel w wiadrach
– Żaden samochód nie dowiezie nam węgla, bo dojazd po ogrodzeniu siatką został zwężony do półtora metra – denerwuje się Barbara Kubejko, lokatorka z kamienicy przy ul. Wierzynka. – Byłam w tej sprawie w administracji w Rejonie Obsługi Mieszkańców nr 1. Pani kierownik powiedziała mi, że skoro nie dojedzie samochód z opałem, to żebyśmy sami sobie przenosili węgiel w wiadrach do piwnicy. Ta pani nie wie chyba co mówi, bo przecież mieszkańcy kamienicy nie będą przenosili po dwie tony węgla w ten sposób i to aż 20 metrów.

Chcą dorobić się na lokatorach
Mieszkańcy kamienicy próbowali dogadać się z przedstawicielem Developres, ale ten zaproponował… dwie opłaty za możliwość stawiania samochodów na płatnym parkingu. Jednorazowa to 50 zł za pilota umożliwiającego otwieranie bramy i druga miesięczna w wysokości 50 zł.

– W sumie w kamienicy mieszka 10 rodzin i każda z nich ma co najmniej jeden samochód – mówi Halina Dworak z ul. Wierzynka 1. – Jedna z nich ma cztery auta, inna – dwa. Ci panowie z Developres, potrafią liczyć, jeżeli od każdego samochodu miesięcznie pobiorą po 50 zł, to w sumie zarobią 700 zł i jeszcze jednorazowo 500 zł za 10 sprzedanych.  pilotów.

MZBM powinien zapewnić darmowy parking
Lokatorzy są oburzeni propozycją firmy, bo dotąd MZBM, administrujący kamienicą przy ul. Wierzynka, za darmo udostępniał miejsca postojowe dla lokatorów tuż przy budynku, w którym mieszkają.

– Płacę czynsz w wysokości 350 zł i powinniśmy mieć darmowe miejsca postojowe przy kamienicy – mówi Barbara Kubejko. – Firma, która zajęła teren pod parking odcięła nas od świata i każe jeszcze nam za to płacić.

Co na to przedstawiciel Developres? – Teren przy kamienicy to nasza własność i dlatego otworzyliśmy tam parking – stwierdził krótko Radosław Walas, członek zarządu w firmie Developres.

Mariusz Andres

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
kolinaolgierdROMANLeonkysyprzemysl Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kolina
Gość
kolina

jak dotychczas na nieswoim stali za darmo to było ok a jak teraz za miesiąc 50 zł to źle, to stawaj 30metrów dalej za darmo (1,5 zł/ dzień) 350 złtych czynszu płaci i wszystko mu sie należy. wynajmij sobie apartament w hotelu z parkingiem lub inne dogodne miejsce z parkingiem za te pieniądze.
LUDZIE koniec czasów gdzie wszystko sie należało za nic- ale chwila podobał się wam ” zachód to mamy jak na „zachodzie”. 20 metrów to niejest daleko a ruch to zdrowie…

olgierd
Gość
olgierd

A miłościwie nam panujący prezydent Ferenc I / i mam nadzieje ostatni / tego nie widzi ? Przecież jest tak czuły na ludzką krzywdę. Tak chce chłopina ludziom nieba przychylić. A to im fontannę grającą zafunduje, a to „aureolkę” udającą kładkę lub zbuduje im kort tenisowy chociaż w odległości do 600 metrów działają już dwa inne. A może tym ludziom w tym gettcie zafundować tę kolejkę linową którą tenże pan chce miasto uszczęśliwić. Ostatecznie można postawić w tym miejscu palmę i ludziska mogą się z niej nauczyć korzystać. Może ” murzynek Bambo ” możemy i My.

ROMAN
Gość
ROMAN

no i proszę- znowu przykład jak traktuje się” niewolnika” – prawie tak samo jak na plantacji bawełmny .

Leon
Gość
Leon

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie § 19. [Odległość od zabudowań] 15) 1. 16) Odległość wydzielonych miejsc postojowych, w tym również zadaszonych, lub otwartego garażu wielopoziomowego dla samochodów osobowych od okien pomieszczeń przeznaczonych na stały pobyt ludzi w budynku mieszkalnym, budynku zamieszkania zbiorowego, z wyjątkiem hotelu, budynku opieki zdrowotnej, oświaty i wychowania, a także od placu zabaw i boiska dla dzieci i młodzieży, nie może być mniejsza niż: 1) 7 m – w przypadku do 4 stanowisk włącznie, 2) 10 m – w przypadku 5 do 60 stanowisk włącznie, 3) 20 m… Czytaj więcej »

kysyprzemysl
Gość
kysyprzemysl

Państwo , draństwo.

wertyu
Gość
wertyu

„stwierdził krótko Radosław Walas” – jaki ojciec taki syn