Strażacy, wojsko i policja nie będą grać z WOŚP

Jeszcze kilka lat temu strażacy zawodowi na rzeszowskim Rynku podczas finału WOŚP pokazywali sprzęt i wozy strażackie. Od trzech lat przełożeni zablokowali im uczestnictwo w tej akcji. Fot. Wit Hadło

Dopóki nie zmieni się władza, służby państwowe nie będą włączać się w akcję Jerzego Owsiaka.

Strażaków zawodowych podczas finału WOŚP, który odbędzie się 13 stycznia, zastąpią druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej. Policjanci jedynie zadbają o bezpieczeństwo osób, które będą zbierać pieniądze. Wojsko dotąd nie otrzymało zezwolenia na uczestnictwo w kolejnym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ministrowie z PiS zakazali bowiem angażowania się mundurowych w finał WOŚP.

Rząd PiS odkąd przejął władzę, co roku wprowadza zakaz uczestnictwa strażaków zawodowych, policjantów i wojskowych w granie w WOŚP. Prywatnie jednak mundurowi wypowiadają się pozytywnie o imprezie, która ma pomóc w zakupie sprzętu medycznego dla dzieci. Niestety, muszą się dostosować do zarządzeń przełożonych i dostali zalecenia, żeby nie pojawiali się w miejscach, gdzie organizowana jest akcja.

– To są odgórne decyzje i służby państwowe: straż pożarna, wojsko i policja nie zagrają w WOŚP. Ubolewam nad tym – mówi Sławomir Andres, szef największego rzeszowskiego sztabu WOŚP, które działa przy IV LO w Rzeszowie. – Nie rozumiem tego posunięcia władz. Przecież pieniądze będą zbierane na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Od trzech lat służby mundurowe mają zakaz grania w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Policja będzie jedynie skupiała się na zapewnieniu bezpieczeństwa kwestującym i podczas koncertów. Jednak nie będzie angażowała się w akcję, tak jak kilka lat temu. Podobnie straż i wojsko. 

– Strażacy Państwowej Straży Pożarnej na terenie Podkarpacia nie będą grać w finale WOŚP – wyjaśnia mł. bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej. – Takie otrzymaliśmy wytyczne. Zastąpią ich jednak strażacy ochotnicy. Pokażą wozy i sprzęt strażacki – dodaje.

W ub. roku na rzeszowskim Rynku podczas finału WOŚP mieszkańcy widzieli umundurowanych żołnierzy z pojazdami wojskowymi, ale tak naprawdę były to osoby reprezentujące grupy rekonstrukcyjne.

– Nie wiemy, czy mamy na finał WOŚP przygotować grochówkę w Rzeszowie, czy wysłać Rosomaka do Przemyśla – tak kpt. Romuald Kurzawa, oficer prasowy 21. Brygady Strzelców Podhalańskich, tłumaczy brak decyzji z dowództwa Generalnego Sił Zbrojnych na temat ewentualnego angażowania się podhalańczyków w akcję Jurka Owsiaka. – Sami w tej sprawie nie możemy decydować. Dotąd nie otrzymaliśmy od przełożonych żadnych informacji. Raczej więc nie będziemy angażować się w finał WOŚP.   

Mariusz Andres

19
Dodaj komentarz

avatar
13 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
ewaantykomuchadiHubertLolek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
antykomuch
Gość
antykomuch

BRAWO! Nareszcie skończyć trzeba z naciąganiem naiwnych!

Hubert
Gość
Hubert

Bardzo dobrze,że służby mundurowe nie biorą udziału w WOŚP. W czasie pracy swojej wykonuje się swoje obowiązki,nie wykonuje się rzeczy nieprzewidzianych w danej profesji.Jeśli Mundurowi chcą pomóc bardzo się cieszę,ale po odbyciu swojej dniówki pracowniczej: w cywilu po pracy.Uczestnictwo Formacji Mundurowych na uroczystościach Państwowych i również z tym związanych Uroczystości Kościelnych jest na miejscu,aczkolwiek uważam,że to też błąd,bo nigdy nie wiadomo kiedy i gdzie coś złego się wydarzy,a Mundurowi są czynni swoją służbą 24h na dobę.Ponadto nie muszą brać udziału w WOŚP.R Robią to codziennie podczas służby ratując dzieci w stanie zagrożenia życia niejednokrotnie.To najlepsza forma pomocy. Żadna forma pieniędzy… Czytaj więcej »

adi
Gość
adi

Cooo, cudza kasa najbardziej boli?!?!?
Pozwól, zacytuję: „Bardzo dobrze,że służby mundurowe nie biorą udziału w WOŚP.”
i kolejne:
„Uczestnictwo Formacji Mundurowych na uroczystościach Państwowych i również z tym związanych Uroczystości Kościelnych jest na miejscu…”
i tu następuje cudowne „aczkolwiek” choć te dwa zdania wystarczą. Dzbanie! podejrzewam, że Tobie zaraz po urodzeniu również wykonano przesiewowe badanie słuchu i to na sprzęcie WOŚP! Jestem za tym, aby przeciwnikom WOŚP dawać pod dziub do podpisania deklarację iż nigdy nie ratować sprzętem od WOŚP, na NFZ będziecie mieć lewatywę i paracetamol!

Lolek
Gość
Lolek

A dyrektor tadek rydzyk mówił żeby w tym roku nie żałować grosza na WOŚP

Ala
Gość
Ala

Akcja zbierania na dzieci jest szlachetna, ale diabeł tkwi w szczegółach – Bóg jest i powinien być na pierwszym miejscu, bo tak naprawdę tylko On jest dobry, a Owsiak organizuje koncert, gdzie jest grana muzyka satanistyczna – i to jest tak że niby ratuje ludziom zdrowie ciała, a niszczy dusze i zatruwa je jak widać po niektórych wpisach, skutecznie. Okultyzm zniszczył wielu ludzi i posłuchajcie świadectw na You Tube https://www.youtube.com/watch?v=U3P7M_YMsjs jak ludzie potem cierpią, również przez słuchanie muzyki satanistycznej ( czasem jest to ukryte w treści utworów rockowych). A życie i zdrowie ludzkie i tak w Bożych rękach. Jakby WOŚP… Czytaj więcej »

ewa
Gość
ewa

badania psychiatryczne mozna zrobic za darmo. Polecam.

gość
Gość
gość

Spotem obrażającym Jurka Owsiaka i WOŚP, TVP pokazała jakiego dna sięgnęła! Szczyt chamstwa to jest i tak delikatnie powiedziane aby określić ten czyn! TVP dla mnie nie istnieje! Banda pacynek sterowanych przez kurdupla! W pewnej drogerii przez ten weekend jest wazelina w promocji, cały zarząd TVP zapraszam na zakupy, przyda się wam oszołomy! Jesteście dla Polaków ZEREM!!!!

hijena
Gość
hijena

Gdyby organizatorem tej wspanialej akcji jaką jest WOŚP był kosciól katolicki nie byloby problemu z zaangazowaniem zawodowych fajermanow ,żołnierzy i policmajstrow. Czarnym chałaciarzom po prostu co roku kolo nosa przechodzi ogromna kasa,ktorej nie mozna uszczknąć.Raz w roku ,w tą niedzielę zamiast na tacę dajemy na WOSP

gość
Gość
gość

Szkoda, że ci debile zapomnieli iż ich dzieci miały zaraz po urodzeniu wykonane badanie przesiewowe słuchu właśnie dzięki sprzętowi zakupionemu przez WOŚP. A ja popieram WOŚP i jak co roku nie poskąpię kasy. Aaaa i popieram pytanie forumowicza – marek!

ROMAN
Gość
ROMAN

No z nowu jaja :
Straż ma swoje obowiązki nie ? – jest w gotowości 24 na 24
Wojsko ma swoje obowiazki a policja tez
Chyba sie komuś we lbie pomieszało by jeszcze oni z puszkami gonili :
Normalne poplątanie z pomieszaniem ,faktycznie wszystko od 1939 stoi na głowie i jak widać nic nie wskazuje na to aby wszystko powróciło do normalności ; O !

marek
Gość
marek

A mam pytanie na jakiej podstawie w uroczystościach kościelnych uczestniczy często wojsko, policja itp służby mundurowe. ?

hijena
Gość
hijena

na tej samej podstawie ,jak miejscy wachmani poprzebierani w operetkowe mundurki asystują przy baldachimie podczs przemarszu corocznej procesji,zamiast pilnowac ładu w calym miescie ,a nie tylko na pl.Farnym i kolo ratusza

Maniek
Gość
Maniek

Ale leczyć się sprzętem z WOSP to PIS-ry bedą pierwsi. Polska obłuda !!!!!

Antek Pocisk
Gość
Antek Pocisk

OSP dysponuje równie ciekawym sprzętem :)

Gerard
Gość
Gerard

Dam jeszcze więcej niż zwykle, dorzucę na leczenie chorych głów…

hijena
Gość
hijena

gerard ,widze że szalejesz na forach ,podejrzewam ,że twoje leczenie bylo skuteczne

ROMAN
Gość
ROMAN

No dobre tylko gdzie jest ten Szanan od tych łbów – jeden z leczeniem nie da rady należy ich samolotami dowieźdź i już zapisywac tych chętnych i tych co sie bedą migać do badań

Rzeszów
Gość
Rzeszów

Zaraz będzie zakaz od Ministerstwa Zdrowia, aby nie brać sprzętu od J. Owsiaka. Co z Wami „ludzie” nie tak?

Jak
Gość
Jak

Zapytaj swojego proboszcza :)