Strażacy zawsze gotowi

Zawody obserwowało kilkaset osób.

PILZNO. 26 czerwca na stadionie „Rzemieślnika” odbyły się Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze. Swoje reprezentacje wystawiło 10 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Faworytów w zawodach było kilku. Zwiernik od 10 lat ciągle plasujący się w ścisłej czołówce, Łęki Dolne oraz wyjątkowo silna drużyna OSP Pilzno.

– Mamy dwie konkurencje. Pierwsza to sztafeta 7 x 50 metrów, w której każdy z zawodników ma do pokonania inną przeszkodę, w tym jeden najbardziej widowiskową ścianę. Później jest konkurencja bojowa polegająca na spięciu węży, podaniu wody i strąceniu strumieniem ustawionych celów – tłumaczy Wacław Jurek, gminny komendant OSP.

Po dwóch rozegranych konkurencjach okazało się, że najlepsza okazała się jednostka OSP Pilzno. Drugie miejsce zajął Zwiernik, natomiast trzecie OSP Łęki Dolne. Za pierwsze miejsce zwycięzcy otrzymali nagrodę dla jednostki w wysokości 1200 złotych ufundowaną przez burmistrz Pilzna Ewę Gołębiowską, która także przeznaczyła nagrody pieniężne dla pozostałych medalistów. Odpowiednio 800 i 500 złotych.
Pozostałe miejsca, od 4 do 10 zajęły kolejno: Łęki Górne, Strzegocice, Jaworze Dolne, Bielowy, Lipiny, Parkosz i Machowa. W zawodach wystąpiły ponadto dwie drużyny młodzieżowe z Bielów oraz Łęk Górnych oraz drużyna żeńska Łęk Górnych.

– Osiągnięcie dobrego wyniku nie jest możliwe bez intensywnego treningu. Nam zajmuje to przynajmniej miesiąc przed zawodami, by zgrać się bardzo dobrze, wyćwiczyć wszystkie czynności. Ma to jednak walor użytkowy, bo są to umiejętności, z których strażacy muszą korzystać na co dzień w swojej służbie – mówi Robert Kula, naczelnik OSP ze Zwiernika, który w tym roku po zaciętej walce zajął drugie miejsce.

ac

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments