Strażnicy będą pilnować płacenia za odbiór śmieci

– Jako strażnicy nie możemy dopuścić do tego, że gmina będzie finansować przedsiębiorstwo wywożące odpady z naszego terenu, a w budżecie będzie powstawała luka, bo część mieszkańców nie będzie wnosić opłat za usługę – mówi Grzegorz Dzimiera (56 l.), komendant Straży Miejskiej w Kolbuszowej. Fot. Autor

KOLBUSZOWA. Znowelizowana ustawa o utrzymaniu czystości i porządku, która wchodzi w życie 1 lipca br., będzie również wyzwaniem dla Straży Miejskiej w Kolbuszowej.

– W pierwszym okresie na nasze barki spadną zadania związane z weryfikacją złożonych przez mieszkańców oświadczeń i deklaracji odnośnie stanu zasiedlenia ich posesji. Oczywiście te deklaracje nie będą weryfikowane stuprocentowo – mówi Grzegorz Dzimiera (56 l.), komendant Straży Miejskiej.

– Będziemy interweniować tylko wtedy, gdy będą zachodzić uzasadnione podejrzenia, że podany stan w deklaracji nie zgadza się ze stanem rzeczywistym – zastrzega Dzimiera. – Strażnicy będą również na bieżąco kontrolować wnoszenie przez mieszkańców opłat za odbiór śmieci. Nie możemy dopuścić do tego, że gmina będzie finansować przedsiębiorstwo wywożące odpady z naszego terenu, a w budżecie będzie powstawała luka – argumentuje.

Najmniej płacić mają osoby samotnie mieszkający na wsi. Jeśli będą sortować śmieci, uiszczą 10 zł miesięcznie, bez segregacji – 15 zł. Gospodarstwa na wsi, składające się z dwu i więcej osób, zapłacą 20 zł (segregacja) i 30 zł. W mieście osoba mieszkająca samotnie w domu jednorodzinnym zapłaci 15 zł lub 25 zł, z kolei rodzina wieloosobowa 30 zł lub 40 zł. Mieszkańcy bloków uiszczą 7 lub 9 zł (samotni) oraz 12,5 lub 19 zł (dwoje i więcej osób).

pg

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o