Stręk mistrzynią Europy

Iwona Stręk stanęła na najwyższych stopniu podium ME na Białorusi. Fot. KS Oyama Rzeszów

KARATE. Reprezentantka Klubu Sportowego Oyama Rzeszów Iwona Stręk zdobyła Mistrzostwo Europy w konkurencji Kata w kategorii seniorek podczas IV Otwartych Mistrzostwach Europy Oyama Karate na Białorusi 

Iwona po raz kolejny w tym roku dowiodła swoich umiejętności. Na Mistrzostwach Polski w Kata, które odbyły się w kwietniu 2013 r. w Łasku zdobyła pierwsze miejsce i została najlepszą zawodniczką turnieju, teraz w wielkim stylu pokonała rywalki na szczeblu europejskim. Rafał Świder, który na Mistrzostwach Polski również sięgał po złoto tym razem musiał uznać wyższość rywala, do którego zabrakło mu naprawdę niewiele.

To nie koniec sukcesów rzeszowskich karateków. Senior Rafał Świder został wicemistrzem w konkurencji Kobudo (Kata z bronią), natomiast juniorka Aleksandra Mazur zdobyła czwarte miejsce. Rzeszowscy zawodnicy musieli zmierzyć się z konkurentami z Polski, Węgier, Niemiec, Estonii, Ukrainy, Białorusi, Rosji i Azebejdżanu.

Za wyszkolenie zawodników na Mistrzostwa Europy w Klubie Sportowym Oyama Rzeszów odpowiadają Sensei Patrycjusz Mostek, Sensei Krystian Niemiec i Sempai Iwona Stręk. Jest to zatem podwójny sukces naszej reprezentantki ze względu na to, że sama została Mistrzynią Europy a jej podopiecznej Aleksandrze Mazur udało się zdobyć czwarte miejsce.

mj

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o