Strzelając do ptaka postrzelił chłopca

Fot. KMP

TARNOBRZEG. 22-letni mieszkaniec powiatu tarnobrzeskiego, strzelając z wiatrówki, ranił przechodzącego drogą chłopca. 13-latek został postrzelony w szyję, zaraz po zdarzeniu trafił do szpitala.  Policjanci z Komisariatu Policji w Gorzycach zatrzymali mężczyznę, który strzelał. Podejrzany przebywa w policyjnej izbie zatrzymań.

Wczoraj przed godziną 19 dyżurny  Policji został powiadomiony o tym, że do tarnobrzeskiego szpitala trafił chłopiec  z raną postrzałową szyi. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do wyjaśniania tej sprawy. Z wstępnych ustaleń wynika, że 22-letni mieszkaniec gminy Gorzyce strzelał  z wiatrówki do ptaka. Był wówczas u siebie w ogrodzie. W tym czasie drogą przechodził chłopiec z dwiema koleżankami. 13-latek znalazł się na linii strzału. Śrut ranił go w szyję. Chłopiec trafił do szpitala, czeka go interwencja chirurgiczna.

Mężczyzna, który strzelał z wiatrówki, został zatrzymany. Policja ustala przebieg tego incydentu. Policjanci zabezpieczyli też wiatrówkę z celownikiem optycznym, z której strzelał 22-letni człowiek. Zatrzymanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

tc/KMP

do “Strzelając do ptaka postrzelił chłopca”

  1. DarekRG

    Głupota ludzka nie zna granic. Dla tego na broń o sile poniżej 17J też powinno być wymagane zezwolenie. Inna kwestią jest ustalenie czy to była na pewno wypadek?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.