Studenci Politechniki Rzeszowskiej w finałowej 15-stce krajowego etapu konkursu technologicznego Imagine Cup 2013

Miło nam poinformować, że studenci z Koła Naukowego Informatyków KOD Politechniki Rzeszowskiej dostali się do finałowej 15-tki krajowej edycji konkursu Imagine Cup 2013. Obecnie są to dwie drużyny reprezentujące Politechnikę Rzeszowską: ARTeam i Smart Gang.

Drużyna ARTeam wystartowała w składzie Jakub Hossa, Norbert Pisz, Michał Sondej, Piotr Dziedzic, w kategorii „Innovation” i stworzyła system wykorzystujący funkcje społecznościowe oraz rzeczywistość rozszerzoną. Dzięki temu użytkownik ma możliwość odnajdywania wydarzeń oraz znajomych znajdujących się w pobliżu za pomocą urządzenia przenośnego. Możliwe jest także stworzenie interaktywnego menu w restauracji, czy animowanego plakatu.

Drużyna Smart Gang w składzie: Norbert Pisz, Sebastian Stefańczuk, Dominik Wachowicz, Mariusz Kuroń, Sylwia Perykasza, biorąca udział w kategorii „World Citizenship” przygotowała projekt „Deresy”. Jest to system raportowania zniszczonych lub zdewastowanych obiektów w mieście. Przykładowo: użytkownik wysyła zdjęcie zaśmieconego chodnika, a po drugiej stronie urzędnicy miejscy odbierają zgłoszenia i wysyłają odpowiednie służby. Zgłaszający otrzymują punkty, które mogą wymieniać na nagrody. W projekcie wykorzystywana jest geolokalizacja i rzeczywistość rozszerzona.

Studenci pracowali pod okiem dr. inż. Bartosza Trybusa, opiekuna Koła Naukowego Informatyków KOD. Ich działania wspierała także Fundacja Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej. Przedstawiciele Politechniki Rzeszowskiej są obecnie na pierwszym miejscu w rankingu polskiej edycji konkursu Imagine Cup 2013 (http://www.microsoft.com/pl-pl/student/imaginecup/ranking.aspx).

W dniach 03-04 kwietnia studenci w Warszawie będą rywalizować o reprezentowanie Polski w finałach światowych w Petersburgu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o