Studenci WSIiZ przywitali rok akademicki

RZESZÓW. Już po raz szesnasty rzeszowska Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania oficjalnie otworzyła swoje podwoje dla studentów. Uroczysta inauguracja odbyła się w Centrum Edukacji Międzynarodowej w kielnarowskim kampusie.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Rzeszowska uczelnia ma uprawnienia do kształcenia na 19 kierunkach, choć obecnie kształci na 13. Do tej pory ukończyło ją ok. 26 tys. absolwentów.

- Wyniki  tegorocznej rekrutacji pokazują, że uczelnia ma ugruntowaną pozycję na rynku edukacyjnym i jej prestiż wzrasta, mimo pogłębiającego się niżu demograficznego i pogromu na maturze. Odnotowaliśmy nawet pewien wzrost liczby podań w porównaniu do ubiegłego roku – mówił podczas inauguracji prof. nadzw. dr hab. inż. Tadeusz Pomianek, rektor WSIiZ. -W roku akademickim 2011/2012 w naszej uczelni naukę rozpocznie około 8 tysięcy studentów, w tym około 3 tysięcy  studentów pierwszego roku – podsumował.

Na uczelni znajduje się 67 nowoczesnych laboratoriów, w tym np. laboratorium grafiki 3D, automatyki i robotyki, kryminalistyki, kosmetologii i laboratorium finansowe symulujące giełdę papierów wartościowych, w których studenci kształcą umiejętności praktyczne, bardzo cenione przez przyszłych pracodawców. Rzeszowska szkoła wyższa zdobyła 7. miejsce w ogólnopolskim rankingu Rzeczypospolitej i Perspektyw w kategorii Preferencje pracodawców. Taki wynik pokazuje, że absolwenci WSIiZ są wysoko cenieni na rynku pracy w całej Polsce.

Oferta uczelni wciąż się wzbogaca. W ubiegłym roku jako jedyna w Polsce i jedna z czterech uczelni w Europie wprowadziła anglojęzyczne studia Aviation Management (zarządzanie lotnictwem). W tym roku poszerzyła ofertę o 2 nowe kierunki na studiach I stopnia: finanse i rachunkowość oraz logistyka. Dodatkowy atut to międzynarodowość. W  WSIiZ studiuje ok. 900 studentów z zagranicy z kilkunastu państw z całego świata.

wit

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.