Studenci zachowują się, jakby mieszkali w chlewie

Gdy ktoś, a często są to studenci, zakłóca nasz spokój w domu, warto wezwać policjantów. Fot. Archiwum

RZESZÓW. – Za parę lat ci, którzy dzisiaj są studentami, mają stanowić elitę państwa? To ja się wyprowadzam z Polski – mówi pan Piotr, nasz Czytelnik.

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o ogromnym problemie ze studentami, którzy wynajmują mieszkania w Rzeszowie. Problemy polegają na tym, że młodzi ludzie nie potrafią się często zachować: urządzają pijackie imprezy, brudzą, krzyczą, hałasują. Często muszą interweniować policjanci. Dostaliśmy w tej sprawie niezliczoną liczbę e-maili i telefonów, pojawiły się także wpisy na naszym forum. Z opinii mieszkańców Rzeszowa wynika, że nawet bydło zachowuje się lepiej niż większość studentów.

Lolo pisze na naszym forum: “A studentem też byłem, ale za moich czasów jak komuś zwróciło się uwagę to odnosiło to określony skutek a teraz studenci wynajmujący mieszkania to dzicz, chamstwo i żenada!!!”.  M dodaje: “Za to dzicz, która przyjeżdża do Rzeszowa wychowała się w polu lub na wiejskiej dyskotece i niestety rodzicom “zapracowanym” w polu było to na rękę. A teraz ta młodzież zwana dalej hołotą w sumie nosi dumnie nazwę “Student”. Takich ludzi mi najbardziej wstyd, mam ich mnóstwo na swojej uczelni, a na dodatek nie doceniają kompletnie tego, że rodzice im sponsorują studia. Co niejednokrotnie dla rodziców jest ogromnym wysiłkiem. Nie tylko na stancjach jest chlew, na zajęciach też, ludzi są niewychowani”.

Ven słusznie zauważa: “Większość tych pożal się boże studentów to buraczarnia z wioch , która nawet nie potrafi się wysłowić, a co dopiero mówić o kulturze. Dawniej większą kulturę mieli ludzie po zawodówkach. Wstyd przyszła inteligencjo”.

Pamiętajmy: “Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.” Warto więc wezwać policjantów. Zakłócający ciszę otrzyma wówczas mandat 500 zł. Sprawa może zostać także skierowana do sądu, gdzie dany delikwent otrzyma już o wiele większą karę.

Grzegorz Anton

do “Studenci zachowują się, jakby mieszkali w chlewie”

 1. Antoni Kosiba

  Prawda jest taka, że to studenci i parastudenci wywindowali tak ceny mieszkań w Rzeszowie. W mieszkaniu 3-pokojowym mieszka zazwyczaj od 6 do 8 studentów (po 2 w pokoju i 2 w przedpokoju).
  W kawalerce średnio 2 -3.

  Dzięki temu własciciele podnoszą ceny mieszkań do wartości krakowskich, bo wiedzą, że i tak studenci wynajmą (wychodzi 300 – 400 zł na twarz).

 2. Ja

  A większość ludzi nie patrzy na to ile pieniędzy zarabiają na wynajmie mieszkań i miasto na tym że Ci studenci wydają pieniądze w Rzeszowie.(Ciekawe jakby się cieszyli jakby te pieniądze były wydawane w innym mieście). A po drugie standard wielu mieszkań do wynajęcia studentom jest naprawdę niski albo wręcz porównywalny z oborą, do tego na większości stancji jest zero prywatności

 3. Karol

  Cytat: Ven słusznie zauważa: “Większość tych pożal się boże studentów to buraczarnia z wioch , która nawet nie potrafi się wysłowić, a co dopiero mówić o kulturze. Dawniej większą kulturę mieli ludzie po zawodówkach. Wstyd przyszła inteligencjo”.
  Ven to jest dopiero burak! Kultura ludzi z wiosek jest zdecydowanie większa od miejskiego chamstwa, gdzie rodzice niczego nie potrafili nauczyć swoich dzieci, bo pracowali, a ich pociechy były wychowane przez TV, internet i miejską tandetę centr handlowych, więc jeśli chodzi o studencki chlew to wycszedł on z ludzi miastowych.

 4. Markiz de Sade

  Autor artykułu chyba pochodzi z miasta, skoro przytacza tylko te wypowiedzi, które dotyczą studentów ze wsi.
  A chamskie zachowania dotyczą także studentów z innych miast naszego kraju.

 5. ola

  a Ci co wynajmuja to winni nie sa?? z regulu upycha sie w mieszkaniach ile sie da studentow, nie placa za wywoz smieci od tylu osob ile faktycznie mieszka itp., mieszkam tez w Centrum – na os. Tysiaclecia i tutaj tez wynajmuja studenci i jakos nie sa tacy jak opisani w artykule, dodatkowo jest akademik i tez jakos specjalnie nie ma z jego mieszkancami problemu !!
  Owszem zawsze zdarzyc sie moze „dzicz” ale to jest margines !

 6. stenka

  Jestem oburzona ale na skarżącego się na studentów./Super Nowości 12-14 pażdziernika/ Nie oceniajmy wszystkich według jednego. Mialam przyjemność poznać kilku studentów spoza Rzeszowa, wynajmujących mieszkania na Słonecznym Stoku. Gdyby nie przypadek, że musiałam ich odwiedzić, bo na ich tarasy spadło mi ” pranie”, to nie wiedziałabym, że to są studenci. Zawsze cicho, spokojnie i kulturalne zachowanie wobec innych mieszkańców..Miłym dla mnie zaskoczeniem był porządek, czystość i świeże powietrze w mieszkaniu, chociaż prowadzili tam małe gospodarstwo jak gotowanie, pranie itp.. Nie mieli prywatnych samochodów, korzystali z komunikacji publicznej. Piszę w czasie przeszłym, bo po roku się wyprowadzili,a szkoda. Mogli być przykładem dla osiedlonego tu chyba ” miejscowego” znacznie starszego /ojca dzieciom/, którego zachowanie urąga wszelkim zasadom współżycia społecznego. Zastanawiającym natomiast jest, że w tym przypadku służby porządkowe nie działają ani szybko ani skutecznie. Chcę jeszcze podziękować młodzieży i studentom, którzy bardzo pięknie zachowują się w autobusach, zawsze ustępują miejsca starszym.To jest piękne i tak jest tylko w Rzeszowie.
  A tych, którzy wobec studentów użyli w piątkowym wydaniu takich słów jak; chlew, obora, bydło,… zapytam; czy aby koszula nie jest bliska ciału?

  Stenka

  • Markiz de Sade

   Gupia jesteś1

  • blokers

   stenka znów jakies gowno jarałas.gdzie ty widzialas ustepujących miejsca studentów w autobusie.?Wejdz do studenckiej linii 19 objuczona siatkami jak juczny wielbłąd,przejedziesz całą trase nna stojaka ,bo młodzi ludzierozparci w fotelach jak w gospodzie zwiedzaja miasto z przyklejonymi nosami doszyby

 7. clonx

  dzis poziom na uczelniach jest tak smiesznie niski ze kazdy głąb wychodzi z tytułem magistra.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.