Studenci zdobędą doświadczenia w Lufthansie

Studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie mogą zdobyć doświadczenie w największej europejskiej linii lotniczej Lufthansa. Fot. Wojciech Preisner

RZESZÓW. Od dwóch lat z powodzeniem WSIiZ kształci specjalistów z branży administracji lotnisk.

Otwarcie nowego terminalu w porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka to ogromna szansa na rozwój regionu. Pobudzenie ruchu turystycznego, zwiększenie potencjału województwa dla inwestorów i stworzenie nowych miejsc pracy to najważniejsze atuty inwestycji. Specjalistów z branży administracji lotnisk, obsługi naziemnej i managementu portów lotniczych od 2 lat z powodzeniem kształci Wyższa Szkoła Informatyki i  Zarządzania w Rzeszowie.

Nowatorska, związana z tematyką zarządzania w lotnictwie specjalność to 6-semestralne studia licencjacie na kierunku ekonomia. Studenci otrzymują nie tylko gruntowne przygotowanie ekonomiczne, uczestniczą też w zajęciach z kilkunastu przedmiotów specjalistycznych.

Studenci Aviation Management biorą również udział w semestralnej grze decyzyjnej. Wcielając się w rolę menedżera linii lotniczej lub lotniska podejmują konkretne decyzje kluczowe na tym stanowisku. – Gra bazująca na interaktywnym oprogramowaniu, które zostało zakupione od partnerskiej uczelni niemieckiej, łączy w sobie elementy pracy w zespole, intensywnej rywalizacji,  analitycznego myślenia i działania pod presją czasu – wymienia Michał Nędza, wykładowca Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Współtwórcą programu studiów jest  największa europejska linia lotnicza – Lufthansa, która zapewnia studentom obowiązkowe staże i praktyki. Pierwsza grupa studentów już pracowała podczas wakacji przez dwa miesiące w siedzibie głównej przewoźnika na Europę Środkowo-Wschodnią.

- Praktyka w Lufthansie była niesamowicie przydatnym doświadczeniem – podkreśla Dominika Maj, studentka II roku Aviattion Management. – Po rozmowie kwalifikacyjnej zostałam przydzielona do działu Marketing & Online Prcing. Dzięki otwartości pracowników, którzy chętnie dzielą się wiedzą i doświadczeniem, zdobyłam praktyczne umiejętności przydatne w przyszłej pracy.

and

do “Studenci zdobędą doświadczenia w Lufthansie”

  1. realistka

    Czy mają szanse zostać stewardesami ?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.