Studencki Kompleks Sportowy już w 2021 r?

Tak ma wyglądać cały sportowy kompleks. Fot. Politechnika Rzeszowska

RZESZÓW. Z obiektu sportowego będą mogli korzystać nie tylko studenci, ale też mieszkańcy.

Jeszcze we wrześniu informowaliśmy czytelników Super Nowości, że Politechnika Rzeszowska zamierza wybudować Studencki Kompleks Sportowy. Obiekt będzie składał się z krytego boiska ze sztuczną nawierzchnią, całorocznego lodowiska oraz stadionu lekkoatletycznego. Możliwe, że zostanie oddany do użytku już za dwa lata.

Gdy jesienią okazało się, że w mieście powstanie nowa profesjonalna infrastruktura sportowa wiele osób przecierało oczy ze zdumienia. Teraz, po kilku miesiącach, rozpoczęcie inwestycji wydaje się być bliższe niż kiedykolwiek wcześniej. – Obecnie trwa procedura uzyskiwania, poza pozwoleniem na budowę, zgód wymaganych przez Prokuratorię Generalną – mówi Katarzyna Kadaj-Kuca, rzecznik prasowy Politechniki Rzeszowskiej. Kolejnym krokiem ma być już budowa kompleksu, a mowa o sporym przedsięwzięciu. Obiekt powstanie na 4-hektarowej działce przy kampusie uczelni przy al. Powstańców Warszawy.

Wybudowane zostanie kryte boisko ze sztuczną nawierzchnią o powierzchni 40 na 30 m oraz lodowisko o wymiarach 60 na 40 m z możliwością podzielenia na trzy mniejsze tafle. W lecie przy wysokich temperaturach ma ono służyć jako kort tenisowy, boisko do siatkówki i koszykówki. Najważniejszą częścią inwestycji będzie jednak stadion lekkoatletyczny ze sztuczną nawierzchnią i 400-metrową bieżnią. – Nowe obiekty sportowe poszerzą możliwości dydaktyczne i naukowe uczelni – mówił niedawno prof. Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej. Niewykluczone, że w pobliżu kompleksu znajdą się nowe pomieszczenia administracyjne, sale fitness, pokoje sanitarne, kręgielnia oraz kawiarnia.

– Planowane zakończenie inwestycji to 2021 lub 2022 r. – wyjaśnia Kadaj-Kuca. Jak usłyszeliśmy, całkowity jej koszt może wynieść 35-40 mln zł. Dobra wiadomość jest też taka, że z obiektu sportowego będą mogli korzystać nie tylko studenci ale też mieszkańcy.

Kamil Lech

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o