Studia przedłużają życie

Żyć wiecznie raczej się nie da, ale można przedłużyć sobie ziemskie bytowanie. Jak? Być uważnym w szkole, pilnie uczyć się i ukończyć studia wyższe – oto środek na długowieczność.

Okazuje się, że im więcej czasu poświęcamy na naukę, tym lepsze mamy ciśnienie krwi. Również inne czynniki takie jak: alkohol, palenie papierosów oraz tycie mają związek z latami poświęconymi na naukę. Im więcej godzin nad książkami, tym lepsze zdrowie.
Wiadomość ta jest szczególnie pozytywna dla kobiet, bowiem edukacja ma większy wpływ na ich stan zdrowia i długowieczność niż na mężczyzn.

Według badań Brown University w USA, dobrze wykształceni mężczyźni mogą cieszyć się lepszą kondycją serca. Ponadto rzadziej od swych niewykształconych kolegów sięgają po używki takie jak papierosy czy alkohol. Wykształcone kobiety, choć częściej sięgają po alkohol niż ich rówieśniczki, to jednak i tak piją mniej niż wykształceni panowie.

Zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn z odkryć naukowych wynikają cenne informacje. Obydwie płcie cieszyć się mogą niższym ciśnieniem krwi dzięki wyższemu wykształceniu. Każdy kolejny ukończony poziom akademicki obniża ciśnienie, bez względu na stabilność społeczno-ekonomiczną.

PAP, bez

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments