Studiuj za darmo na prywatnej uczelni

Fot. Archiwum WSIiZ

RZESZÓW. Studiując w WSIiZ już od 1 semestru możesz pobierać stypendium pokrywające 100 lub 50 proc. czesnego. Wystarczy, że złożysz podanie w terminie do 31 lipca, a 6 sierpnia napiszesz test kwalifikacyjny. Na pewno warto powalczyć o bezpłatne studia na prywatnej uczelni.

System Bezpłatnych Miejsc to unikatowe rozwiązanie gwarantujące stypendium już od początku studiów. Obejmie studentów I roku, z wyłączeniem studiów stacjonarnych na kierunku Informatyka, który objęty jest programem stypendialnym „kierunki zamawiane”. Do testu kwalifikacyjnego do Systemu Bezpłatnych Miejsc mogą przystąpić kandydaci, którzy do 31 lipca złożą dokumenty na studia stacjonarne i niestacjonarne. Zapraszamy  ich w poniedziałek 6 sierpnia o godz. 11 do salach nr 117 i 250 w siedzibie WSIiZ, przy ul. Sucharskiego.

Podania można składać w Dziale Rekrutacji, w siedzibie uczelni, przy ul. Sucharskiego 2, w pokoju nr 7, 8 i w zamiejscowych punktach rekrutacyjnych WSIiZ. Szczegółowe informacje na stronie wsiz.rzeszow.pl.

Do testu mogą przystąpić wszyscy kandydaci na studia stacjonarne zaś w przypadku studiów niestacjonarnych ci, którzy uzyskają co najmniej 200 pkt w postępowaniu rekrutacyjnym (20 pkt w przypadku matury zdawanej wg starych zasad). W pierwszej turze test zaliczyła ponad polowa kandydatów.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie od lat promuje zdolnych i ambitnych studentów. Uczelnia od początku swej działalności przyznawała z własnych środków stypendia naukowe dla studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. SBM działa od roku 2003.

– Obalamy mit, że w uczelni niepublicznej nie można studiować za darmo i pokazujemy, że dobrze skonstruowany system stypendialny zachęca młodzież do systematycznej pracy, do walki o oceny, do aktywności. W rezultacie nie dziwią nas coraz liczniejsze sukcesy zawodowe naszych absolwentów i słowa uznania ze strony pracodawców – mówi Rektor WSIiZ, prof. Tadeusz Pomianek. WSIiZ, jako jedna z nielicznych uczelni niepublicznych w Polsce umożliwia całkowicie bezpłatne studia stacjonarne. Z okazji warto więc skorzystać.

Studenci WSIiZ kształcą się całkowicie bezpłatnie również na kierunku informatyka. Uczelnia wygrała konkurs Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na “kierunki zamawiane”. Jako jedna z pięciu wyższych szkół niepublicznych w Polsce prowadzi takie studia na kierunku informatyka. Studenci studiów stacjonarnych I stopnia informatyki otrzymują stypendia pokrywające 100 proc. czesnego przez cały okres trwania studiów pod warunkiem utrzymania odpowiedniej średniej. Liczba miejsc jest ograniczona, wynosi 90 osób.

bes

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments