Stwórzmy idelany rozkład jazdy PKP

KRAJ. W grudniu tego roku, czekają nas kolejne zmiany w rozkładzie jazdy PKP. Przewoźnicy chcą jednak uniknąć bałaganu sprzed roku. już rozpoczęli przygotowywanie zmian w swojej ofercie.

Od 14 kwietnia przez najbliższy tydzień PKP Intercity, zbiera propozycje podróżnych do nowego rozkładu jazdy. Na stronie internetowej: www.intercity.pl/twoj_rozklad_jazdy można zgłaszać swoje uwagi i propozycje związane np. z godzinami kursowania pociągów, możliwościami skomunikowania na trasie czy dodatkowymi postojami składów kolejowych.

W zeszłym roku swoje uwagi przekazało ponad 1200 pasażerów. – Mam nadzieję, że i tym razem otrzymamy wiele konstruktywnych propozycji, które będziemy w stanie wdrożyć do nowego rozkładu – mówi Małgorzata Sitkowska, rzecznik prasowy PKP Intercity.
Czy mamy jednak wpływa na rozkład jazdy? Okazuje się, że tak. PKP Intercity wprowadziła do swojej oferty m.in. bezpośrednie połączenie z Warszawy do Chełma i Dorohuska. Od grudnia ubiegłego roku pociągu TLK zatrzymują się też na stacjach w Oleśnicy, Sędziszowie Małopolskim czy Przemyślu Zasaniu. Niektóre prośby są jednak nierealne, chociażby propozycja uruchomienia bezpośredniego połączenia z Sanoka do… Paryża.

Na sugestie czekają także Przewozy Regionalne. Przez cały rok zbierają i analizują propozycje podróżnych przesyłane na adres e-mail rozklad@p-r.com.pl.

łuk

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments