Sukces karateków z Jasła

JASŁO. W Międzynarodowych Mistrzostwach Danii w Karate Kyokushin młodzi karatecy z Jasielskiego Klubu Kyokushin Karate odnieśli wielki sukces, zdobywając w sumie  sześć medali: 3 złote, 2 brązowe i jeden srebrny. Mało tego. Wywalczyli również pierwsze miejsce drużynowo.

Paulina Wałęga zajęła I miejsce w konkurencji ” kumite juniorek do 55 kg”, Angelika Jarecka – I miejsce w konkurencji” kumite młodzików do 55 kg” i II miejsce w konkurencji” kata młodzików”.  Dawid Nguyen Quang wywalczył I miejsce w konkurencji „kata młodzików” i II miejsce w konkurencji „kumite młodzików”, a  Mastaj Kamil – III miejsce w konkurencji „kumite juniorów do 75 kg”. Trenerem młodych karateków z Jasła jest Tadeusz Krygowski. W mistrzostwach startowało ponad 100 zawodników z Danii, Holandii, Szkocji, Pakistanu, Serbii, Rumunii, Hiszpanii i Polski.  Mistrzostwa odbyły się w Vordingborg w Danii, a ich organizatorem była Duńska Organizacja Karate Kyokushin.