Sukces młodzieży z medyckiego gimnazjum

- Karolina Szirikjan (pierwsza z lewej) i Magdalena Koba (trzecia z lewej) zdobyły sporo punktów w grze miejskiej „Czysty Zysk” i otrzymały stypendia po 1,5 tys. złotych. Małgorzata Chura-Kania (w środku), dyrektorka medyckiego gimnazjum i nauczyciel jest bardzo dumna z całego zespołu młodych ekonomistów ekonomistów Medyki. Fot. Archiwum
– Karolina Szirikjan (pierwsza z lewej) i Magdalena Koba (trzecia z lewej) zdobyły sporo punktów w grze miejskiej „Czysty Zysk” i otrzymały stypendia po 1,5 tys. złotych. Małgorzata Chura-Kania (w środku), dyrektorka medyckiego gimnazjum i nauczyciel jest bardzo dumna z całego zespołu młodych ekonomistów ekonomistów Medyki. Fot. Archiwum

MEDYKA, WARSZAWA. Gimnazjaliści z Medyki finalistami konkursu ekonomicznego.

Pięcioro uczniów medyckiego Gimnazjum im. Jana Gwalberta Pawlikowskiego pojechało do Warszawy, by wziąć udział w finale I edycji programu „ Na Własne Konto”. Gimnazjaliści z Medyki znaleźli się w finale dzięki temu, że znakomicie zredagowali gazetkę ekonomiczną „Omnibus”. Dwie uczennice: Karolina Szirikjan i Magdalena Koba okazały się świetne w ostatnim etapie konkursowym, czyli grze miejskiej i zdobyły stypendia po 1,5 tys. złotych.

Konkurs, w którym udział wzięło 126 szkół z całego kraju, jest inicjatywą Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej i przeznaczony był dla młodzieży w wieku gimnazjalnym z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich. Program „Na Własne Konto” ma na celu wyrównywanie poziomu wiedzy w zakresie finansów i przedsiębiorczości młodzieży z terenów wiejskich z tą z miast.

Finał konkursu był zwieńczeniem pracy 22 gimnazjalistów z klas II, którzy od stycznia do kwietnia uczęszczali na warsztaty prowadzone pod czujnym okiem dyrektorki szkoły, Małgorzaty Chury-Kani oraz studentki ekonomii, Magdaleny Dąbroś. W ramach warsztatów uczniowie poznawali tajniki wiedzy ekonomicznej. Przeprowadzano gry symulacyjne oraz na bieżąco testy sprawdzające, ile zdążyli się nauczyć.

Monika Kamińska

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o