Sukces podkarpackich tenisistów

Fot. Archiwum

TENIS STOŁOWY. Znakomicie dla podkarpackich pingpongistów potoczyły się losy rozgrywanej w Grajewie XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Kadetów.

Rewelacją imprezy okazała się zawodniczka LKS Brzostowianka Brzostek, Aleksandra Falarz, sięgając po medale we wszystkich możliwych kategoriach. Ponadto bardzo miłą niespodziankę sprawił Grzegorz Tomoń z KTS GOSiR Krościenko Wyżne, stając na najniższym stopniu podium w grze podwójnej.

Mająca 15 lat tenisistka stołowa najpierw wywalczyła brązowy krążek w turnieju indywidualnym, a następnie dołożyła złoto w grze podwójnej (w parze z Joanną Kiedrowską) oraz brąz w grze mieszanej (w parze z Pawłem Piotrowskim) – pechowo, bo przegrywając w półfinale 2:3, ostatniego seta na przewagi. Grzegorz Tomoń z kolei po swój pierwszy medal indywidualnych mistrzostw Polski sięgnął w parze z Arkadiuszem Kuklą.

Warto podkreślić, że do turnieju duet ten przystępował z przedostatnim, piętnastym numerem i już w pierwszym pojedynku wyeliminował grających z „dwójką”, Adriana Dugiela i Mateusza Giełażyna.

Indywidualnie zawodnik z Krościenka Wyżnego sklasyfikowany został na miejscach 17 – 24, podobnie jak pingpongistka UKS GIM-TIM 5 Stalowa Wola, Dominika Drelich. Jej klubowa koleżanka Andżelika Maciąg tymczasem zajęła pozycje 25 – 32. Młodym pingpongistkim zabrało szczęścia w losowaniu turnieju deblowego – grając w parze już w pierwszej rundzie natrafiły na “złoty” debel Falarz/Kiedrowska.
mj

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments