Sukces przemyskich uczniów

Fot. UM Przemyśl

PRZEMYŚL. Prezydent Przemyśla Robert Choma osobiście gratulował dwóm wychowankom przemyskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 2 im. dr Janusza Korczaka, którzy z I.  Mistrzostw Europy Juniorów w Lekkiej Atletyce Głuchych przywieźli razem trzy medale.

Nowatorskie mistrzostwa zorganizowali: Polska Federacja Sportu Niesłyszących oraz European Deaf Sport Organization (EDSO), a udział w nich wzięło  103 zawodników i zawodniczek z 14 krajów, którzy rywalizowali w trzynastu dyscyplinach lekkoatletycznych. W najliczniejszej, bo 28-osobowej reprezentacji Polski w tych zmaganiach byli również sportowcy z Przemyśla.

Sztafetę 4×100 metrów w kategorii do lat 17 zamykał Damian Szymula- uczeń II klasy liceum profilowanego Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 2 w Przemyślu, który razem z kolegami wywalczył złoty medal. Startował też w innych konkurencjach i także był w czołówce. Jego kolega z I klasy technikum o profilu mechanicznym, Jakub Dubik przywiózł do Przemyśla dwa brązowe medale  zdobyte w kategorii do lat 19. Jeden w dyscyplinie pchnięcia kulą o wadze 6 kilogramów, a drugi z rzutu dyskiem ważącym 1,75 kilograma.  Obaj dzielni sportowcy odebrali osobiste gratulacje i upominki od prezydenta Chomy, oni zrewanżowali się włodarzowi Przemyśla koszulką reprezentacji Polski z I.  Mistrzostw Europy Juniorów w Lekkiej Atletyce Głuchych.

My też gratulujemy naszym sportowcom. Tak trzymać!

emka

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o