Sukces studenta Politechniki

Karol Fill w oratorskiej akcji podczas obrad Forum Uczelni Technicznych. Fot. Archiwum PRz
Karol Fill w oratorskiej akcji podczas obrad Forum Uczelni Technicznych. Fot. Archiwum PRz

RZESZÓW. Podkarpacie ma swojego człowieka na samym szczycie Forum Uczelni Technicznych.

Podkarpaccy studenci mają swojego człowieka w Prezydium Forum Uczelni Technicznych (FUT). Karol Fill z Politechniki Rzeszowskiej został wybrany przewodniczącym FUT na 2016 rok! To ogromny sukces dla środowiska studenckiego w regionie. Teraz Karol będzie działał bowiem nie tylko w ich imieniu, ale ponad 350 tysięcy studentów uczelni technicznych z całej Polski.

To funkcja nie tylko reprezentatywna. FUT zrzesza bowiem samorządy studenckie z 27 uczelni technicznych z Polski, a jego prezydium wykonuje uchwały zjazdu i podejmuje decyzje w okresie pomiędzy nimi. Co więcej, przygotowuje projekty aktów prawnych dla Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej i opiniuje te dotyczące środowiska uczelni technicznych.

W prezydium FUT oprócz Karola Filla, przewodniczącego Samorządu Studenckiego PRz, znaleźli się Angelika Karbowa z Politechniki Łódzkiej, Paweł Domino z Politechniki Krakowskiej, Damian Majewski z Politechniki Lubelskiej, Łukasz Rusajczyk z Politechniki Gdańskiej, Wojciech Ruszkiewicz z Politechniki Wrocławskiej, Dominik Duralski z Szkoły Głównej Służby Pożarniczej.

Na ostatnim zjeździe poruszono bezpieczeństwo imprez masowych. Studenci chcą nie tylko pracować w zgodzie z literą prawa, ale pójść jeszcze dalej tak, aby nigdy więcej nie doszło do podobnej tragedii, jak ta w Bydgoszczy.

bes