SuperLiga wraca do Przemyśla!

Po końcowej syrenie w obozie Czuwaju zapanowała wielka radość. Fot. Bartosz Szachta

PIŁKA RĘCZNA. BARAŻE O AWANS DO SUPERLIGI. Po blisko 15 latach szczypiorniści Czuwaju Przemyśl znów zagrają w ekstraklasie!

Łzy radości, bukiety kwiatów i strzelające korki od szampana przywitały piłkarzy ręcznych Czuwaju po powrocie do Przemyśla. Zespół duetu trenerskiego Piotr Kroczek – Bogusław Kubicki w decydującym spotkaniu barażowym przegrał z Nielbą Wągrowiec, jednak dzięki większej liczbie bramek rzuconych na wyjeździe awansował do ekstraklasy.

Rewelacja i zaskoczenie – tak w dwóch słowach można określić postawę drużyny z Podkarpacia, która w iście dramatycznych okolicznościach wydarła zwycięstwo w dwumeczu zdecydowanemu faworytowi z Wągrowca.

Czuwaj wygrał pierwsze spotkanie u siebie 33-27 i do oddalonego ponad 600 km Wągrowca jechał bronić zaliczki. Pierwsza połowa przebiegała po myśli „Harcerzy”, którzy na przerwę schodzili tylko z jedną bramką straty. Problemy i komplikacje zaczęły się dopiero po zmianie stron. Świadoma uciekającej szansy Nielba ruszyła do zmasowanych ataków, a na dodatek swoje trzy grosze dorzucili sędziowie. W pewnym momencie na boisku przeciwko sześciu graczom z pola gospodarzy broniło się zaledwie trzech przemyślan.

Kiedy nielbiści odskoczyli na 7 bramek wydawało się, że powiększą przewagę i odprawią Czuwaj z kwitkiem. Zespół z Zasania opanował jednak nerwy, uspokoił swoje poczynania w ofensywie i zdołał zniwelować różnicę do sześciu trafień.

Zewsząd płyną gratulacje i słowa podziękowania. „Jestem wzruszony tym, czego dokonał team piłki ręcznej Czuwaj!!!” – napisał na stronie internetowej klubu jeden z kibiców. „Za rok derby Podkarpacia. Stal Mielec i Czuwaj w ekstraklasie to coś wspaniałego” – dodał kolejny.

„Harcerze” okazali się prawdziwym czarnym koniem tegorocznych rozgrywek zasłużenie awansując do ekstraklasy. Klub z Przemyśla czeka teraz jednak spore wyzwanie organizacyjno-finansowe. Występy w SuperLidze to już nie przelewki.

NIELBA Wągrowiec – CZUWAJ Przemyśl 40-34 (19-18)

NIELBA: Konczewski, Kubiszewski – Gierak 10, Przysiek 9, Krajewski 5, B. Witkowski 4, Przybylski 3, Białaszek 3, Niewrzawa 3, Tórz 2, Płócienniczak 1, Smoliński, Świerad, Widziński.
CZUWAJ: Jarosz, Sar, Szczepaniec – Oliferchuk 11, Stołowski 10, Jankowski 5, Kubisztal 4, Kroczek 2, Kostka 1, Hataś 1, Kalinowski, Misiewicz.

Sędziowali Mariusz Kałużny i Tomasz Stankiewicz (Opole). Kary: 18 min. – 14 min. Czerwone kartki: Tórz (za faul) – Kroczek (gradacja), Kubisztal (za faul). Widzów: 700.
Pierwszy mecz: 33-27. Bilans dwumeczu: 67:67 – awans do ekstraklasy dzięki większej liczbie goli rzuconych na wyjeździe – Czuwaj.

Tomasz Czarnota

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.