Świąteczne światełka już wiszą

Montowanie świątecznych światełek już się rozpoczęło. Pierwsze pojawiły się przy rzeszowskim ratuszu. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Od kilku dni w Rzeszowie trwa montowanie świątecznych światełek. W tym sezonie z kieszeni podatników na ten cel pójdzie dokładnie 479,7 tys. zł. Niestety, po raz kolejny władze miasta zamiast kupić własne światełka, marnują pieniądze na ich wypożyczenie.

Iluminacje świetlne pojawią się w rynku, przy głównych ulicach oraz na mostach i wiaduktach. Jeśli chodzi o ulice, to zawisną m.in. przy: 3 Maja, Grunwaldzkiej, Kościuszki,  Jagiellońskiej, al. Cieplińskiego. Pojawią się na placach: Farny i Śreniawitów oraz na moście Zamkowym i wiaduktach: Tarnobrzeskim, Śląskim.

Zgodnie z planami, Rzeszów ma rozbłysnąć 6 grudnia. Świąteczne dekoracje znikną początkiem lutego 2013 roku. Światełka wypożyczyła firma “Perfekt Rem” z Gliwic, której właściciel jest współwłaścicielem firmy “Odeon” z Gliwic (dotychczasowy zwycięzca przetargów na dostarczenie iluminacji świetlnych).

en

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
agośćkasprzakrzeszowiakROMAN Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
a
Gość
a

. Policzcie prosze ile kosztować będzie kupienie na własność, instalacja, zatrudnienie ludzi i wynagrodzenie, ewentualne naprawy, naprawy po sezonie i zmienianie wzorów w kolejnym sezonie do tego magazynowanie??? Napiszcie chętnie się dowiem czy taniej?? bo nie sądzę!!

gość
Gość
gość

Ale dlaczego miasto oszczędza od kilku lat i wyłącza oświetlenie uliczne rano, jak jest jeszcze ciemno, w godzinie największego ruchu. I podobnie nie włącza gdy zmrok zapadnie co również wypada w czasie zwiększonego ruchu. Ustawić ten automat bardziej logicznie aby po prostu bezpieczniej było.

kasprzak
Gość
kasprzak

I dobrze niech świecą, przynajmniej ciekawiej i weselej w mieście.

ROMAN
Gość
ROMAN

zapaść w wielu aspektach dnia codziennego- igrzyska się rozpoczęły- jasność jest najważniejsza.

adas
Gość
adas

Rzeszów bogaty stac go a co? Ferenc i jego rodzina musza sie cieszyc swietami

rzeszowiak
Gość
rzeszowiak

adas – czyli ty świetami już nie będziesz siecieszył mam rozumieć ??