Świąteczne światełka już wiszą

Montowanie świątecznych światełek już się rozpoczęło. Pierwsze pojawiły się przy rzeszowskim ratuszu. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Od kilku dni w Rzeszowie trwa montowanie świątecznych światełek. W tym sezonie z kieszeni podatników na ten cel pójdzie dokładnie 479,7 tys. zł. Niestety, po raz kolejny władze miasta zamiast kupić własne światełka, marnują pieniądze na ich wypożyczenie.

Iluminacje świetlne pojawią się w rynku, przy głównych ulicach oraz na mostach i wiaduktach. Jeśli chodzi o ulice, to zawisną m.in. przy: 3 Maja, Grunwaldzkiej, Kościuszki,  Jagiellońskiej, al. Cieplińskiego. Pojawią się na placach: Farny i Śreniawitów oraz na moście Zamkowym i wiaduktach: Tarnobrzeskim, Śląskim.

Zgodnie z planami, Rzeszów ma rozbłysnąć 6 grudnia. Świąteczne dekoracje znikną początkiem lutego 2013 roku. Światełka wypożyczyła firma “Perfekt Rem” z Gliwic, której właściciel jest współwłaścicielem firmy “Odeon” z Gliwic (dotychczasowy zwycięzca przetargów na dostarczenie iluminacji świetlnych).

en

do “Świąteczne światełka już wiszą”

 1. a

  . Policzcie prosze ile kosztować będzie kupienie na własność, instalacja, zatrudnienie ludzi i wynagrodzenie, ewentualne naprawy, naprawy po sezonie i zmienianie wzorów w kolejnym sezonie do tego magazynowanie??? Napiszcie chętnie się dowiem czy taniej?? bo nie sądzę!!

 2. gość

  Ale dlaczego miasto oszczędza od kilku lat i wyłącza oświetlenie uliczne rano, jak jest jeszcze ciemno, w godzinie największego ruchu. I podobnie nie włącza gdy zmrok zapadnie co również wypada w czasie zwiększonego ruchu. Ustawić ten automat bardziej logicznie aby po prostu bezpieczniej było.

 3. kasprzak

  I dobrze niech świecą, przynajmniej ciekawiej i weselej w mieście.

 4. ROMAN

  zapaść w wielu aspektach dnia codziennego- igrzyska się rozpoczęły- jasność jest najważniejsza.

 5. adas

  Rzeszów bogaty stac go a co? Ferenc i jego rodzina musza sie cieszyc swietami

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.