Światełka już nie migają

RZESZÓW. Załatwiliśmy! Iluminacje świąteczne rozpraszały uwagę kierowców

Niedawno pisaliśmy o świątecznych iluminacjach przy al. Piłsudskiego, które migały ostrym światłem lamp stroboskopowych i rozpraszały uwagę kierowców. Najwyraźniej nasz artykuł poskutkował, bo migające światła wyłączono.
Jak już wielokrotnie informowaliśmy, za wypożyczenie światełek mieszkańcy miasta zapłacą w tym roku 724 tys. zł. Nasi Czytelnicy zwrócili uwagę, że stroboskopowe lampy zamontowane w dekoracjach przy al. Piłsudskiego migają ostrym światłem przypominającym do złudzenia sygnał radiowozów.

– To bardzo denerwujące uczucie – skarżył się pan Kazimierz. – Niestety ale te świąteczne stroboskopy naprawdę wprowadzają kierowcę w mylne odczucia, że jedzie za nami pojazd uprzywilejowany – napisał do nas z kolei pan Grzegorz.

O interwencję w tej sprawie poprosiliśmy policję. Jak się dowiedzieliśmy, sprawa oświetlenia w pasach drogowych (także dużych reklam świetlnych) była przedmiotem posiedzenia komisji bezpieczeństwa. Jak widać rezultat jest pozytywny, bo stroboskopy przy al. Piłsudskiego już nie migają. Zostały tylko 4 na moście Lwowskim.

Mamy nadzieję, że następnym razem urzędnicy najpierw mocno się zastanowią.

kk

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments