Światowej sławy gwiazdy zjadą do Łańcuta

– Piękne wnętrza, piękne otoczenie i piękna muzyka to kwintesencja Muzycznego Festiwalu w Łańcucie – mówiła na wtorkowej konferencji prasowej Marta Wierzbieniec, dyrektor Filharmonii Podkarpackiej. Fot. Marcin Jeżowski

RZESZÓW, ŁAŃCUT. 17 maja rozpocznie się wielkie muzyczne święto, czyli Muzyczny Festiwal w Łańcucie.

Tegoroczny, 52. Muzyczny Festiwal w Łańcucie rozpocznie się nietypowo. W piątek, 17 maja, miłośnicy muzyki zgromadzą się nie w plenerze, ale w sali balowej Muzeum – Zamku w Łańcucie, by uczestniczyć we wspaniałym koncercie duetu Lutosławski Piano Duo. Uroczyste otwarcie festiwalu zaplanowane na sobotę, 18 maja, będzie miało natomiast miejsce w sali Filharmonii Podkarpackiej.

Na tym nie koniec niespodzianek. Po raz pierwszy koncert odbędzie się również w Storczykarni, a kolejne zaplanowane zostały w Teatrzyku Księżnej Lubomirskiej. W sumie czeka nas 12 fantastycznych koncertów w tym trzy nocne, podczas których usłyszymy takie sławy jak m. in: Katię i Marielle Lebeque, Capella Gedanensis, mezzosopranistkę Magdalenę Idzik, sopranistkę Urszulę Kryger, Trio Andrzeja Jagodzińskiego, Ingedesman &Joo, Anitę Lipnicką i Voice Band, artystów Opery i Filharmonii Podlaskiej, solistów i chór Opery Krakowskiej i oczywiście orkiestrę Filharmonii Podkarpackiej.

Wielki Finał Festiwalu – koncert plenerowy – odbędzie się 25 maja. – Serdecznie zapraszam na to nasze wspólne muzyczne święto, dzięki któremu oderwiemy się od problemów i trosk dnia codziennego i przeniesiemy we wspaniały nadrealny magiczny świat dźwięków – zapraszała na konferencji prasowej Marta Wierzbieniec, dyrektor Filharmonii Podkarpackiej.

Katarzyna Szczyrek

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o