Święta na stoku? Czemu nie!

W świątecznym okresie na narciarskich stokach panuje spory ruch. Niektórzy nie wyobrażają sobie świąt bez nart

PODKARPACIE. Boże Narodzenie czy Sylwestra można spędzić na nartach

Nie tylko podczas ferii wyciągi przeżywają prawdziwe oblężenie. Miłośnicy białego szaleństwa bardzo chętnie spędzają świąteczny czas na szusowaniu po narciarskich stokach.

Pani Kasia mówi, że nie wyobraża sobie świąt Bożego Narodzenia bez nart. – Wolę pojeździć na nartach, niż godzinami gapić się w telewizor – opowiada mieszkanka Krosna. Tradycyjnie jak co roku sylwestra spędzi na stoku. Podobne przykłady można mnożyć.

– W święta panuje wzmożony ruch na stokach narciarskich. W tym okresie przyjeżdża na narty wielu zagranicznych turystów – przyznaje Piotr Brózda, koordynator wyciągu w Puławach k. Rymanowa. – W Wigilię wyciąg będzie czynny od 9 do 16-17, w Boże Narodzenie będzie można pojeździć na nartach od 11 do 21, a na sylwestra od 9 aż do 1 w nocy.

Niektórzy właściciele wyciągów na święta mają specjalne karnety z noclegiem i wyżywieniem.

A wśród dodatkowych pozanarciarskich atrakcji, które czekają na miłośników wypoczynku na śniegu, są między innymi snowboardy.

Pamiętajmy także o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na stoku, abyśmy Nowy Rok rozpoczęli w szampańskich nastrojach, a nie np. z nogą w gipsie.

Szusowanie na nartach pod wpływem alkoholu jest śmiertelnie niebezpieczne i można je porównać do prowadzenia auta po pijaku. Dzieci do lat 15 lat mają obowiązek jazdy na nartach w kasku.

Wioletta Zuzak

wzuzak@onet.eu

Fot. Wioletta Zuzak

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments