Święto plonów

W Błażowej odbędzie się w niedzielę konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

NIEDZIELA, 4 września

Najlepsza pasieka
BŁAŻOWA. Gminne Święto Plonów zostanie połączone z gminnym konkursem “Najlepsza pasieka w 2011r.” oraz Konkursem Wieńców Dożynkowych. O godz. 14 msza św. w kościele parafialnym, następnie przemarsz korowodu dożynkowego na stadion sportowy, o godz. 15.30 otwarcie imprezy na stadionie, prezentacja i wręczanie wieńców dożynkowych. Imprezę zakończy ludowa zabawa taneczna.

Liczne konkursy
MAKOWA. Dożynki otworzy msza św. o godz. 13 w kościele p.w. Ducha Św. Impreza na placu przy świetlicy rozpocznie się o godz. 14.30. Pół godziny później zostanie przeprowadzony obrzęd przekazania plonów. Na scenie wystąpią kabaret “Odzyskane talenty” i zespół “Fanatic”. Dla dzieci przewidziano liczne konkursy i zabawy.

Występ zespołu cygańskiego
USTROBNA. W programie dożynek powiatu krośnieńskiego: o godz. 14 msza św. dożynkowa (polowa) – plac przy Domu Ludowym, o godz. 15.15 – prezentacja obrzędów, wręczenie wieńców dożynkowych, występ zespołu cygańskiego “Romano Oil” ze Stropkova, występ kapeli “Na Drabini” ze Starego Sambora.

Koncerty, konkursy
MAJDAN KRÓLEWSKI. Uroczystości o godz. 12.15 rozpocznie msza św. w kościele parafialnym. Po jej zakończeniu impreza przeniesie się na stadion “Korony”, gdzie w godz. 13.45 – 16 przewidziana jest część obrzędowa, czyli wręczenie chleba i wieńców dożynkowych z oprawą muzyczną parafialnej orkiestry dętej z Komorowa. Następnie z koncerty, konkursy, animacje i inne atrakcje aż do północy.

Biesiada i zabawa taneczna
RADOMYŚL WIELKI. Od godz. 14 odbywać się będą imprezy w ramach Podkarpackiego Konkurs Wieńca Dożynkowego. O godz. 19 z koncertem wystąpi zespół Redlin. A później już tylko biesiada i zabawa taneczna.

Wiejskie dożynki
PŁAWO, k. Mielca. Od godz. 14.30 na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury odbędą się wiejskie dożynki. Impreza połączona będzie z jubileuszem 125-lecia tamtejszej jednostki OSP.

CZWARTEK, 8 września

Pielgrzymka pod Cudowny Obraz
LEŻAJSK. Jak co roku, już po raz XII do Cudownego Obrazu Matki Boskiej Pocieszenia w leżajskim Sanktuarium pielgrzymować będą Służby Mundurowe. Pielgrzymka połączona będzie z XII Dożynkami Powiatowymi. Początek o godz. 10.30. anja

NIEDZIELA, 11 września

Bayer Full gwiazdą dożynek
ZAWADA-PUSTYNIA. Uroczysta msza św., prezentacja wieńców dożynkowych, występy zespołów folklorystycznych,  koncert grupy Bayer Full, a po nim tańce do białego rana – tak w skrócie przedstawia się program Dożynek Powiatowych Zawada – Pustynia. Impreza odbędzie się na obiektach sportowych MULKS o godz. 11, koncert gwiazdy wieczoru o godz. 17.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.