Święto plonów

W regionie nastał czas dożynek.

niedziela, 14 sierpnia
Piknik dożynkowy
PRZECŁAW. O godz. 14.45 zbiórka “”Grup wieńcowych” przed kościołem p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w którym o godz. 15 zostanie odprawiona msza św. O godz. 16 na dobre wystartuje piknik dożynkowy. A na nim: przedstawienie obrzędowe w wykonaniu grupy teatralnej “Dwie Maski”, pokaz garncarstwa, występy. O godz. 20.30 zabawa taneczna.

Moc atrakcji
BARYCZKA. O godz. 14 msza św. w kościele Nawiedzenia NMP, o godz. 15 korowód dożynkowy na plac obok Domu Strażaka. O godz. 15.30 prezentacja wieńców dożynkowych, zaś od godz. 17 występy zespołów. Dwie godziny później odbędzie się zabawa taneczna z zespołem “Gold”. Ponadto: wesołe miasteczko, loteria, gastronomia. Wstęp wolny.

poniedziałek, 15 sierpnia
Wystąpi kabaret
ZABRNIE. O godz. 14 dożynki rozpocznie msza św. w kościele w Wadowicach Dolnych. Po zakończeniu nabożeństwa impreza przeniesie się na plac przy Domu Ludowym, gdzie wystąpi zespół ludowy “Wadowiacy” i kabaret “Idea”. O godz. 19 przewidziana jest zabawa taneczna.

Zagra Rendez Vous
KĘBŁÓW. Dożynki odbędą się przy świetlicy, gdzie wystąpią Padwianie i Kapela Podwórkowa z Mielca, a o godz. 19.30 odbędzie się zabawa taneczna w rytm muzyki zespołu Rendez Vous.

Zabawa taneczna
ŁĘKI. Na placu przy Zespole Szkół odbędzie się święto plonów gminy Pilzno. Wystąpią: Pilźnianie, Jaworzanie i Sokolanie. Imprezę zakończy zabawa taneczna do białego rana.

Degustacje jadła
LUBATOWA. III Jarmark Dziedzictwa Kulturowego i Dożynki Gminne odbędą się na stadionie LKS Lubatowa. W programie:  o godz. 10.30 msza święta dożynkowa, o godz. 12 prezentacja wieńców dożynkowych, w godz. 13 – 21.30 bogaty program artystyczny, liczne konkursy, degustacje jadła. Wstęp wolny.

Dożynki z zespołem Quatro
CZUDEC. O godz. 15 na stadionie rozpoczną się tradycyjne dożynki. Wystąpią Graboszczanie z Grabownicy Zespół Pieśni i Tańca Hanka z Głogowa Młp. oraz kapela ludowa z Czudca. O godz. 19 zabawa taneczna z zespołem Quatro.

Barwny korowód
PISKOROWICE, pow. leżajski. O godz. 10.15 przez wieś przejdzie do kościoła korowód z wieńcami z Piskorowic i Rzuchowa. Natomiast o godz. godz. 19 odbędzie się zabawa taneczna.

niedziela – poniedziałek, 14 – 15 sierpnia
Podkarpacka biesiada
LUBENIA. Początek Dni Lubenii oraz dożynki odbędą się na stadionie sportowym. W niedzielę o godz. 16 oficjalne otwarcie Dni Gminy. W programie: koncerty, wystepy wokalne, wybory miss, konkursy, pokaz sztucznych ogni. W poniedziałek uroczystości rozpoczną się już od godz. 14 mszą św. Ponadto w programie dozynek koncert Haliny Kunickiej, zabawa taneczna, parada wieńców.

niedziela, 21 sierpnia
Taniec ognia
ROPCZYCE. Dożynki Gminne rozpocznie msza św. o godz. 14.30 w kościele pw. Przemienienia Pańskiego. Impreza odbędzie się na stadionie RCSiR. W programie m.in.: zabawa, koncert zespołu Redlin, wystep Grupy Tańca i Ognia “Lumen Noctis”.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.