Święto tańca z Iwoną Pavlović

Fot. Mat. prasowe

Fot. Mat. prasowe

ŁAŃCUT. Przed nami wspaniałe show i prawdziwe taneczne emocje. Wszystko za sprawą Mistrzostw Polski PTT w Tańcach Standardowych oraz Ogólnopolskiego Turnieju Towarzyszącego ,,Podkarpacie Open”, na które zjadą najlepsze pary z klubów z całego kraju. Impreza odbędzie się w dniach 21-22 października w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Sobotnią galę poprowadzi Iwona Pavlović.

Mistrzostwa Polski Polskiego Towarzystwa Tanecznego w Tańcach Standardowych to obok Mistrzostw Polski w tańcach latynoamerykańskich najważniejsze wydarzenie taneczne w kraju, wyczekiwane przez pary, kluby i całe środowisko taneczne. Jego wartość rankingowa, szczególny międzynarodowy panel sędziowski i znakomite polskie pary są gwarantem najwyższej klasy święta tańca. Obok juniorów, par młodzieżowych o tytuły Mistrzów i Wicemistrzów Polski PTT będą walczyły pary dorosłe, seniorskie oraz pary zawodowe, wśród nich topowe pary czołówki światowej m.in. Mistrzowie Świata i Europy Sergiu Rusu i Dorota Makar-Rusu. Mistrzowską galę sobotnią poprowadzi m.in. znana z programu ,,Taniec z Gwiazdami” Iwona Pavlović. Pary oceniać będzie międzynarodowa komisja sędziowska. W blokach porannych pragniemy dodatkowo rozegrać turniej towarzyszący – ,,Podkarpacie Open”. Według wstępnych szacunków, przez dwa dni, w Łańcucie zaprezentuje się ponad 300 par.

Jako Prezes Zarządu Okręgu i Wiceprezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Tanecznego – pragnę podkreślić wielką siłę taneczną podkarpackich wychowanków. Nasze województwo to obecnie jeden z czołowych okręgów w Polsce, legitymizujący się ogromną liczbą tancerzy, klubów-znanych ze stojących na najwyższym organizacyjnym poziomie imprez. W tańcach standardowych o mistrzowski tytuł będzie m.in. walczyć najlepsza obecnie para naszego regionu Maciej Kadłubowski –Maja Kopacz, na medale mamy także szanse w kategoriach młodzieży i juniorów – mówi Anna Niedzielska.Gorąco zapraszam do Łańcuta. Najwyższej światowej klasy pary, ich wspaniały taniec, piękno i elegancja gwarantują najlepsze zarówno sportowe jak i artystyczne wrażenia!

PROGRAM TURNIEJU

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.