Świńska grypa opanowana

TARNOBRZEG. Nie ma powodu do paniki, ale całkowity zakaz odwiedzin został wprowadzony

W Szpitalu Wojewódzkim w Tarnobrzegu nie ma już pacjentek, u których wykryto wirusa świńskiej grypy. Ciężarna przebywająca na Oddziale Ginekologiczno – Położniczym oraz pacjentka z Oddziału Wewnętrznego zostały przetransportowane do Mielca.

Są nadzwyczajne środki ostrożności, ale nie ma paniki. Dyrekcja Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu zdecydowała się na prowadzenie zakazy odwiedzania chorych na obu oddziałach, na których wykryto przypadki świńskiej grypy. Restrykcje te, nie mają na celu odcięcie chorych od świata, ale ochronę, której wymagają osoby o obniżonej odporności.

Obie pacjentki, u których w poniedziałek potwierdzono obecność wirusa przebywają już poza szpitalem. A konkretnie na Oddziale Zakaźnym Szpitala w Mielcu. Pomieszczenia, w których były hospitalizowane zostały odkażone. Nic nie wskazuje na to, by wirus zdążył się bardziej rozprzestrzenić i po okresie zaostrzenia odwiedzin na oddziałach, sytuacja najpewniej wróci do normy.

Z tego, co udało nam się ustalić, nowa odmiana świńskiej grypy nie jest tak groźna jak tak, przed którą jeszcze dwa lata temu drżała cała Europa.

Obie pacjentki z tarnobrzeskiej lecznicy czują się dobrze, a objawy choroby, która je dotknęła nie różnią się niczym od zwykłej grypy.

mrok

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments