Świńska grypa zabija na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Już trzy osoby zmarły zakażone wirusem AH1N1

Pięcioletnie dziecko zmarło na świńską grypę w poddębickeij wiosce w poniedziałek tydzień temu. Nie było leczone w szpitalu. W minioną środę w Sanoku zmarła 49-letnia kobieta. Trzecią ofiarą świńskiej grypy na Podkarpaciu jest 30-letnia Aneta Z. z wioski w okolicach Dukli. Pani Aneta była w szóstym miesiącu ciąży.

– W czwartek wieczorem przywieziono do nas pacjentkę z wysoką gorączką i dusznościami – informuje Mirosław Leśniewski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego w Krośnie. – Kobieta została hospitalizowana na oddziale pulmunologicznym.

Pani Aneta była w szóstym miesiącu ciąży. W obawie o zdrowie oczekiwanego dziecka nie leczyła „przeziębienia”, nie przyjmowała leków. Czekała, aż choroba sama ustąpi. W czwartek wybrała się do Krosna na kontrolną wizytę u swojej pani ginekolog. Lekarka natychmiast skierowała pacjentkę do szpitala. Niestety, było już zbyt późno. Mimo wysiłków lekarzy nie udało się uratować życia młodej kobiety. Pani Aneta zmarła w sobotę.

Na Podkarpaciu szybko przybywa chorych na grypę. W piątek, 28 stycznia, pod opieką lekarzy było 74 pacjentów, u których potwierdzono obecność wirusa AH1N1. Pięćdziesięcioro z nich przebywało w szpitalach. 24 osoby były leczone ambulatoryjnie i przebywały w domach. Na sezonowe odmiany grypy, typu A i typu B, leczyło się 26 osób, z których 8 było hospitalizowanych.

Krzysztof Rokosz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments