Swoje prawo jazdy stracił, korzystał z dokumentu brata

Fot. Archiwum

KROSNO. 26- latek podczas kontroli drogowej przedstawił prawo jazdy należące do swojego brata. Swój dokument mężczyzna stracił po przekroczeniu dopuszczalnej liczby punktów karnych.

W minioną sobotę, kilka minut przed godz. 3, pełniący wspólnie służbę patrolową policjant i strażnik miejski, zatrzymali vw golfa, poruszającego się ul. Piłsudskiego w Krośnie. Podczas kontroli, siedzący za kierownicą auta młody mężczyzna okazał prawo jazdy, które wzbudziło zastrzeżenia policjantów. Kierujący wyglądał bowiem inaczej i sprawiał wrażenie starszego, niż wskazywały na to fotografia oraz pozostałe dane, zawarte w dokumencie. Pomimo tego, kontrolowany nie ustępował, a jego wersję potwierdzali jadący z nim znajomi – dwie kobiety i mężczyzna.
Policjanci nie uwierzyli jednak w te zapewnienia i w celu potwierdzenia tożsamości, przewieźli kierującego do komendy. Dopiero tutaj mężczyzna zdecydował się wyjawić prawdę. Okazało się, że jest to 26-letni mieszkaniec gminy Jedlicze, zaś okazane podczas kontroli prawo jazdy, należy do jego młodszego brata.
Mężczyzna odpowie teraz  za kierowanie samochodem bez uprawnień oraz wprowadzanie policjantów w błąd, co do własnej tożsamości. Za to ostatnie wykroczenie odpowiedzą również trzy pozostałe osoby, które potwierdzały fałszywe dane, podawane przez 26-latka. Całej czwórce grozi kara grzywny.
pad, KMP

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.