Sylwester spokojny – gorzej na drogach

Fot. Łukasz Solski

KRAJ. Sylwester minął bardzo spokojnie. Podczas odbywających się w wielu miastach imprez dochodziło jedynie do drobnych incydentów.

– W tym roku było bardzo, bardzo spokojnie. Choć na placach, ulicach miast bawiły się tysiące osób, doszło jedynie do drobnych incydentów – ocenił Krzysztof Hajdas z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji.

Tragiczny jest natomiast bilans drogowy dwóch pierwszych dni sylwestrowego weekendu – piątku i soboty. W 178 wypadkach zginęły 23 osoby, w tym aż 16 pieszych, a 207 zostało rannych. Policjanci zatrzymali prawie pół tysiąca nietrzeźwych kierowców.

Rok temu, podczas całego sylwestrowego weekendu , doszło do 106 wypadków, w których zginęło 13 osób, a 128 zostało rannych.

Z policyjnych danych wynika, że w wielu przypadków zatrzymani pijani kierowcy to ci, którzy pili alkohol nie tuż przed jazdą, ale np. dzień wcześniej wieczorem.

PAP/łuk

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sebastianówka
Sebastianówka
7 lat temu

no właśnie, gorzej na drogach sama się przekonałam jak wracałam doi domu jakiś idiota wjechał we mnie mimo że miałam pierwszeństwo, specjalnie dla Ciebie buraku z BMW http://www.youtube.com/watch?v=lM_S2PwURE8&list=PL36bZAc3QDfsx8CgaS6-ous2xmuSND1kB filmik