- SuperNowości24 - http://supernowosci24.pl -

Syn okradał ojca

Fot. Archiwum

KROSNO. Samochód, złote obrączki, aluminiowe felgi – to tylko część przedmiotów ukradzionych mieszkańcowi Krosna przez jego własnego syna. Mężczyzna okazał się również amatorem miedzianych przewodów, które opalał i sprzedawał jako złom. Ostatecznie po kilku tygodniach poszukiwań, sprawca znalazł się w rękach policjantów.

Na początku sierpnia tego roku Policja została powiadomiona o włamaniu do garażu mieszkańca Krosna i kradzieży osobowego pontiaca. Tego samego dnia, uszkodzone auto odnaleziono w rowie przy ul. Wierzbowej. Z okoliczności zdarzenia wynikało, że sprawcą przestępstwa jest najprawdopodobniej 21-letni syn właściciela samochodu, który zniknął z domu. Okazało się przy tym, że nie była to jego pierwsza kradzież. Wcześniej młody człowiek ukradł złote obrączki rodziców, namiot, elektronarzędzia oraz felgi aluminiowe, niszcząc przy tym opony.
Przez kilka tygodni 21-latek ukrywał się. Policjanci zatrzymali go w miniony czwartek rano, kiedy wykorzystując nieobecność ojca przyszedł do domu. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do okradania ojca, ale wszystkie skradzione przedmioty zdołał już sprzedać po znacznie zaniżonych cenach lub jako złom.
Okazało się przy tym, że nie są to jedyne przestępstwa popełnione przez 21-latka. Krośnianin przyznał się bowiem także do jednego włamania i kilku kradzieży miedzianych przewodów, które następnie opalał i sprzedawał jako złom. Część ze skradzionych przewodów, policjanci zabezpieczyli w punkcie skupu złomu.
21-latkowi grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Do czasu rozprawy mężczyzna pozostanie pod nadzorem Policji.
pad, KMP