System alarmowy pomógł zatrzymać złodzieja

Fot. Archiwum

GM. CHORÓWKA. Ponad rok bezkarności uśpił czujność złodzieja. Nie zauważył on zastawionej przez właściciela obiektu pułapki.

Prosty system alarmowy zapobiegł kolejnemu przestępstwu i umożliwił ujęcie sprawcy. Przekazany policjantom mężczyzna przyznał się do kilkunastu kradzieży złomu, o wartości ponad 3,5 tys. zł.

W połowie maja br. Policja została powiadomiona o ujęciu mężczyzny, który wykorzystując przerwę w ogrodzeniu, wszedł w nocy na teren prywatnej posesji w gm. Chorkówka i usiłował ukraść złożony tam złom. Na miejscu policjanci ustalili, że właściciel obiektów nabytych od nieistniejącej już firmy, od kilku miesięcy podejrzewał, że jest systematycznie okradany. Ginęły zgromadzone tam przedmioty metalowe.

Ostatecznie mężczyzna zdecydował się założyć prosty system alarmowy i spokojnie czekał na kolejną wizytę intruza. Po kilku dniach rozwiązanie wykazało swoją skuteczność, a osobą która wpadła w pułapkę, był 43-letni mieszkaniec gm. Chorkówka. Okazało się, że mężczyzna swoją przestępczą działalność rozpoczął już wiosną ubiegłego roku, kradnąc wówczas kilka starych akumulatorów. Później wielokrotnie wchodził na teren obiektów po kolejne rzeczy, które sprzedawał w punktach skupu złomu.

Wczoraj 43-latek został przesłuchany i przyznał się do popełnionych przestępstw. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

pad, KMP

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments