Szajka włamywaczy zatrzymana

JASŁO. Młodzi ludzie okradli dom, prywatną firmę, bar i komis samochodowy.

Włamania miały miejsce w minionym i bieżącym roku w Warzycach i Jaśle. Funkcjonariusze w minionym tygodniu wpadli na trop młodych włamywaczy.

Ostatecznie zatrzymali pięciu mieszkańców gminy Jasło w wieku od 17 do 20 lat. Podejrzani są o dokonanie w różnych składach osobowych szeregu włamań i kradzieży m.in. w Warzycach trzykrotnie włamali się do jednej z prywatnych firm, okradli jeden z barów, włamali się do prywatnego domu oraz Domu Ludowego. Ich łupem padły pieniądze, papierosy, alkohol, aparat ograficzny, nie pogardzili nawet gaśnicami.

Policjanci ustalili również, że rok temu jeden z 20-latków wspólnie z 18-letnim mieszkańcem Jasła, włamał się do komisu samochodowego w Jaśle, skąd zabrał sprzęt RTV, radia samochodowe oraz dowody rejestracyjne i kluczyki do pojazdów. W październiku br. jeden z podejrzanych 18-latków uczestniczył także w kradzieży torebki wraz z telefonem komórkowym, pieniędzmi, kartą bankomatową i dowodem osobistym.

Zebrane dowody wskazują, że młodzieńcy mają na koncie jeszcze wielu innych podobnych przestępstw i wykroczeń. Podejrzani usłyszeli już cześć zarzutów. Za kradzież z włamaniem grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ac

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments