Szajka złodziei zatrzymana

Fot. Archiwum

PRZEMYŚL. Pięciu podejrzanych w sprawie kradzieży i paserstwa zostało zatrzymanych przez policjantów z posterunku w Żurawicy. Łupem przestępców padło blisko 700 litrów paliwa i felgi samochodowe z oponami. Prokurator postanowił wobec wszystkich zastosować środki zapobiegawcze.

Złodzieje aż sześciokrotnie dokonali włamań i kradzieży. Wartość skradzionego przez nich mienia właściciele oszacowali na blisko 8000 złotych. Sprawcy działali głównie na terenie miasta i powiatu przemyskiego.

27 kwietnia, tuż po popełnieniu przez nich kolejnego przestępstwa policjanci z Żurawicy podjęli pościg i zatrzymali jednego ze sprawców. W trakcie dalszych czynności jeszcze tego samego dnia zatrzymali również trzech pozostałych złodziei i jednego pasera. Mężczyźni usłyszeli zarzuty i złożyli wyjaśnienia. Złodzieje to młodzi mężczyźni w wieku około 20 lat mieszkający w powiecie jarosławskim, zaś paser to 43-letni mieszkaniec Przemyśla.

W trakcie przeszukań funkcjonariusze odzyskali prawie 150 litrów skradzionego paliwa i felgi z oponami.

Śledczy postanowili wnioskować do prokuratury o zastosowanie wobec zatrzymanych środków zapobiegawczych. W dniu 30 kwietnia prokurator przychylił się do ich wniosku i wydał postanowienie o dozorze Policji oraz zakazie opuszczania kraju.

Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

tc/KMP

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.