Szansa na pracę dla 1000 osob

W tym miejscu w Miłocinie ma powstać Park Naukowo-Technologiczny. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW, MIŁOCIN. Na 60 hektarach wybudują park technologiczny.

W marcu 2013 roku rozpocznie się budowa Parku Naukowo-Technologicznego Rzeszów Dworzysko. Rok później rozpocznie się proces wprowadzania inwestorów na teren parku. Inwestycja ma kosztować 78 mln zł i większość środków ma pochodzić z programów unijnych.

Park Naukowo-Technologiczny zlokalizowany zostanie w Miłocinie za budynkiem Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości. Beneficjentem tej inwestycji jest powiat rzeszowski. Według planu, cały teren (łącznie 60 hektarów) ma być uzbrojony w ciągu 18 miesięcy.

Jeszcze w grudniu 2009 roku Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego wygrała konkurs na pełnienie roli partnera projektu dotyczącego budowy parku i zobowiązała się do wykonania dokumentacji technicznej. W marcu 2012 roku RARR złożyła do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości kompletny wniosek o dofinansowanie. W sierpniu oceniono merytorycznie to przedsięwzięcie i podpisano umowę. Pozostało więc już tylko ponad trzy miesiące do wbicia pierwszej łopaty pod tą inwestycję.

and

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
darek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
darek
Gość
darek

Inkubator przedsiębiorczości może powstać już obecnie choćby po wyburzeniu stajni które nie przystają w tym miejscu miasta blisko zabytkowego parku.A co z drogami dojazdowymi przecież bez nowej drogi nie ma co myśleć o rozbudowie strefy ekonomicznej nie mówiąc o infrastrukturze technicznej.