Szansa na pracę dla 1000 osob

W tym miejscu w Miłocinie ma powstać Park Naukowo-Technologiczny. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW, MIŁOCIN. Na 60 hektarach wybudują park technologiczny.

W marcu 2013 roku rozpocznie się budowa Parku Naukowo-Technologicznego Rzeszów Dworzysko. Rok później rozpocznie się proces wprowadzania inwestorów na teren parku. Inwestycja ma kosztować 78 mln zł i większość środków ma pochodzić z programów unijnych.

Park Naukowo-Technologiczny zlokalizowany zostanie w Miłocinie za budynkiem Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości. Beneficjentem tej inwestycji jest powiat rzeszowski. Według planu, cały teren (łącznie 60 hektarów) ma być uzbrojony w ciągu 18 miesięcy.

Jeszcze w grudniu 2009 roku Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego wygrała konkurs na pełnienie roli partnera projektu dotyczącego budowy parku i zobowiązała się do wykonania dokumentacji technicznej. W marcu 2012 roku RARR złożyła do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości kompletny wniosek o dofinansowanie. W sierpniu oceniono merytorycznie to przedsięwzięcie i podpisano umowę. Pozostało więc już tylko ponad trzy miesiące do wbicia pierwszej łopaty pod tą inwestycję.

and

do “Szansa na pracę dla 1000 osob”

  1. darek

    Inkubator przedsiębiorczości może powstać już obecnie choćby po wyburzeniu stajni które nie przystają w tym miejscu miasta blisko zabytkowego parku.A co z drogami dojazdowymi przecież bez nowej drogi nie ma co myśleć o rozbudowie strefy ekonomicznej nie mówiąc o infrastrukturze technicznej.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.