Szantażysta w rękach policji

Fot. KPP

MIELEC. Policjanci zatrzymali 26-letniego sprawcę trzech włamań do jednej z podmieleckich firm. Mężczyzna żądał okupu od właściciela firmy w zamian za zaprzestanie włamań. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Właściciel firmy otrzymał anonim z żądaniem zapłaty w zamian za zaprzestanie włamań. Trzy włamania do tej firmy miały miejsce w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Łupem sprawcy padły m.in. pieniądze w kwocie blisko 3 tys. zł.

30 października br. na ogrodzeniu firmy sprawca pozostawił list do właściciela z żądaniem zapłacenia kwoty 25 tysięcy złotych. Szantażysta zaznaczył w liście, że jeśli dostanie pieniądze, nie będzie więcej okradał właściciela firmy.

Następnego dnia policjanci zatrzymali 26-latka mieszkającego na terenie powiatu mieleckiego. Podczas przesłuchania przyznał się do trzech włamań do firmy jak również pozostawienia listu z żądaniem zapłaty. Prokurator objął go policyjnym dozorem, zakazał mu wyjeżdżać za granicę i przyjął poręczenie majątkowe.

Za te przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

tc/KPP

do “Szantażysta w rękach policji”

 1. rzeszowiak

  Przeciez to nielegalne panie PROKURATORZE !!
  Temu czlowiekowi nalezy sie ochrona osobista przed wlascicielem firmy.
  To jest postepowanie wbrew zasadzie jaka pan podjal wsadzajac do kryminalu czlowieka do ktorego domu wlamal sie przestepca.
  PRZESTEPCOM nalezy sie ochrona ze strony PROKURATURY !!
  To jest swinstwo co pan uczynil.

Skomentuj

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.