Szarańcza na Wyspiańskiego

Resoviacy atakują, ale ze zdobywaniem goli mają problem. Czy przełamanie niemocy nastąpi w środowym spotkaniu z Garbarnią? Fot. Wit Hadło

II LIGA. W środę Resovia gra z Garbarnią.

– Chcemy strzelać gole i wygrywać. Mam nadzieję, że w środę odzyskamy skuteczność – mówi przed spotkaniem z Garbarnią Tomasz Tułacz, trener Resovii. To będzie zaległy mecz pierwszej wiosennej kolejki.

“Pasiaki” mają aż 13 punktów więcej od “Brązowych”, ale nie powinni spoglądać w tabelę. – Niska pozycja Garbarni jest dla mnie niezrozumiała, bo to jeden z najsilniejszych kadrowo zespołów w tej lidze. Pełno tam piłkarzy doświadczonych i świetnie wyszkolonych technicznie – komplementuje krakowian Tomasz Tułacz. Opiekun naszej drużyny nie wyklucza zmian w składzie bądź w ustawieniu. – Ciągle analizujemy, szukamy rozwiązań, które zaczną przynosić korzyści. Problemem nie jest brak okazji do zdobycia goli, lecz podejmowanie właściwej decyzji w określonych sytuacjach. Czasem trzeba zamknąć oczy i kopnąć piłkę z całej siły w stronę bramki – przekonuje szkoleniowiec Resovii, która w pięciu wiosennych meczach strzeliła… jednego gola. Po pięciu jesiennych spotkaniach rzeszowianie mieli na koncie 10 trafień.

Z Garbarnią wygrali 1-0 po golu Dariusza Frankiewicza, który wraca do składu po kartkach. Podobnie jak obrońcy Kamil Słaby i Bartłomiej Makowski. W ostatniej kolejce resoviacy zremisowali 0-0 z Olimpią Elbląg, a Garbarnia 1-1 z walczącym o awans Pelikanem Łowicz. Jednak poza domem mistrzowie Polski z 1931 roku w tej rundzie nie zdobyli nawet punktu. – Mam nadzieję, że krakowianie, inaczej niż Olimpia, będą chcieli grać w piłkę. Spodziewam się otwartego spotkania – zakończył Tomasz Tułacz.

Jego podopieczni muszą być również przygotowani na słynne stałe fragmenty rywala, czyli tzw. szarańczę. Opiekun Garbarni Marek Motyka, chcąc nie chcąc, zawsze będzie kojarzony z tymże wynalazkiem…

W środę odbędą się również dwa inne zaległe mecze: Pelikan – Motor Lublin i Concordia Elbląg – Unia Tarnów.

RESOVIA – GARBARNIA
Środa, godz. 16

PROMOCJA BILETOWA NA MECZ Z GARBARNIĄ

tsz

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o