Szczególne zainteresowanie policji osiedlową uliczką i okolicami parkingu

Wtorek godzina 15 - kontrola kierowcy na osiedlowej uliczce niedaleko urzędu skarbowego. Fot. Autor
Wtorek godzina 15 – kontrola kierowcy na osiedlowej uliczce niedaleko urzędu skarbowego. Fot. Autor

RZESZÓW. Policjanci pojawiają się nawet dwa razy dziennie w tym samym miejscu. Czy dzieje się tu coś szczególnego?

Od pewnego czasu funkcjonariusze pojawiają się na osiedlowej uliczce biegnącej od ulicy Podwisłocze wzdłuż urzędu skarbowego. Nasi Czytelnicy – mieszkańcy Nowego Miasta – zwrócili naszą uwagę na to, że niedawno policjanci zaczęli interesować się także parkowaniem samochodów na wąskiej uliczce przy parkingu urzędu skarbowego. – Robią zdjęcia samochodów, dają jakieś wezwania na komendę za wycieraczki, ale jakoś ich w innych miejscach Rzeszowa nie widzę – mówi nam w rozmowie telefonicznej pan Paweł. Dlaczego w tym miejscu tak często pojawiają się funkcjonariusze?

Policjanci, zwykle w patrolach dwu- lub trzy osobowych zatrzymują jakiś samochód i spisują kierowcę. Być może czasami wręczają mandaty. – Kilka dni temu taki duży mercedes stanął prawie na środku drogi z włączonymi sygnałami świetlnymi i spisywali jakiegoś kierowcę – mówi nam mieszkaniec jednego z wieżowców przy ul. Podwisłocze.

Postanowiliśmy zapytać w redakcji, czy ktokolwiek zauważa w swoim miejscu zamieszkania, na różnych osiedlach w Rzeszowie, policjantów w patrolach pieszych. Odpowiedź brzmiała: nie. Dlaczego więc policjanci upatrzyli sobie osiedlową uliczkę oraz tereny urzędu skarbowego, gdzie co prawda obowiązuje zakaz parkowania, ale nikt wcześniej się tym miejscem nie interesował? – Przecież policjanci pojawiają się w całym Rzeszowie – mówi podkomisarz Adam Szeląg, oficer prasowy rzeszowskiej policji. – Zresztą pisał pan, że jest za mało policjantów w Rzeszowie i są korki oraz włamania, to te patrole pojawiły się. Policjanci pojawiają się także w związku z parkowaniem w niedozwolonych miejscach przez kierowców – dodaje.

Nadal jednak drążyliśmy temat i dopytywaliśmy, dlaczego akurat w tym miejscu pojawia się tylu policjantów. – To tylko pana odczucie, bo takie patrole są nie tylko w tym miejscu, ale także na innych osiedlach – mówi podkomisarz Szeląg.

Tak brzmi wersja oficjalna. Tą nieoficjalną usłyszeliśmy od jednego z naszych Czytelników. – Pytałem się na miejscu policjantów, dlaczego ścigają ludzi za parkowanie na uliczce wzdłuż parkingu urzędu skarbowego. Odpowiedzieli mi, że ktoś prawdopodobnie z mieszkańców osiedla, komu się nie podobało parkowanie w niedozwolonym miejscu, zgłosił to na policję i oni musieli się zainteresować tym miejscem – mówi pan Mariusz.

Grzegorz Anton

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
blokers
blokers
7 lat temu

panie Szeląg jezeli patrole są tez na innych osiedlach,to zadzwoń pan do kolegów z drogówki zeby zrobili porządek z zaparkowanymisamochodami pod ratuszem

kierowca zawodowy
kierowca zawodowy
7 lat temu

Czy Policja dziala wbrew przepisom ?
Jezeli zada jedynie przestrzegania przepisow to o co chodzi ?
Krzyk podnosza tylko ci co przekraczaja przepisy i chca aby nic im za to nie robic. Malo tego niedlugo beda zadac przeprosin a moze nawet odszkodowan.

.
.
7 lat temu

Policja nie działa wbrew przepisom. Tyle, że ktoś niżej podał przykład ul. Żeglarskiej, ja dodaje całe centrum miasta, a takich miejsc, gdzie rzeczywiście miałaby co robić policja jest w Rzeszowie mnóstwo. Ci jednak przyczepili się do osiedlowej uliczki, na której nikt źle nie parkuje, a siły policyjne wykorzystywane są do sprawdzania czy kierowcy mają gaśnice, trójkąty i ogólnie robi się kontrole. Nie mówię, że to nie potrzebne, ale jak jest tyle do roboty gdzie indziej, gdzie kierowcy łamią przepisy, to po co wysyłać w to miejsce funkcjonariuszy. A co do zakazów, to owszem jest on na szerokiej uliczce przy skarbówce,… Czytaj więcej »

aaaaaaaaaaaaa
aaaaaaaaaaaaa
7 lat temu

I NIE TYLKO TAM BO WSZĘDZIE ŚWIŃSKIE OŚLE ŁBY PARKUJĄ JAK CHCĄ, TO NIECH SIĘ DOKŁADAJĄ DO BUDŻETU ,,/,,

aaaaaaaaaaaaa
aaaaaaaaaaaaa
7 lat temu

NA ŻEGLARSKĄ MARSZ K…..WA PORZĄDEK ZROBIĆ Z AUTAMI !!!!!!!!

Marek
Marek
7 lat temu

Widać policję źle, nie widać też źle.

tomek
tomek
7 lat temu

a kur…. straz miejska od czego jest??stoją cym….na Placu Farnym i siedzą w samochodzie.ZLIKWIDOWAĆ straz miejską i dać na policje kase