Szczęśliwa matka to szczęśliwe dziecko

Z badań wynika, ze zadowolenie z życia matek jest kluczowe dla samopoczucia dzieci.

Zadowolenie z życia matek jest kluczowe dla samopoczucia dzieci – przekonują brytyjscy naukowcy. Jeżeli ojciec czuje się źle, nie ma to aż tak wielkiego wpływu na nastrój potomstwa. Ważne jednak, aby oboje rodziców utrzymywało dobry kontakt z pociechami.

Takie wyniki uzyskano w szeroko zakrojonym badaniu Understanding Society (zrozumieć społeczeństwo), które objęło aż 40 tys. brytyjskich rodzin.

Wpływ nastroju matki na dzieci jest uderzający. Trzy czwarte młodych osób w wieku od 10 do 15 lat czuło, że są szczęśliwe w domach ze szczęśliwymi matkami. Kiedy są one niezadowolone, liczba ta spada do 55 proc. Zadowolenie z życia ojca nie miało dużego wpływu na samopoczucie dzieci.

Dla młodzieży niezwykle ważne są jednak dobre relacje z obojgiem rodziców. Według przeprowadzonego badania, są one najważniejszym czynnikiem wpływającym na poczucie szczęścia młodych ludzi. Młodzież mieszkająca z dwojgiem rodziców, nawet przybranych, była najbardziej szczęśliwa. Tylko mniej niż jedna trzecia tych, którzy z rodzicami regularnie się kłócili, była całkowicie zadowolona.

PAP, bez

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments