Szczubiał lekarstwem na kłopoty

Fot. Archiwum
Dariusz Szczubiał wraca do Tarnobrzega, żeby odmienić grę „Jeziorowców”. Fot. Archiwum

TBL. Z nowym szkoleniowcem Dariuszem Szczubiałem (nz.), koszykarze Stabill Jeziora pojadą do Zielonej Góry na niedzielny mecz z mistrzem Polski Stelmetem. 56-letni trener przez ostatnie dwa lata pracował z tarnobrzeskim zespołem.

Przez ostatnie trzy miesiące Szczubiał prowadził zespół Kotwicy Kołobrzeg, z którym za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt. Nowym trenerem kołobrzeżan został Tomasz Mrożek, którego asystentem będzie Mariusz Fiedosewicz.

W Tarnobrzegu „nowy-stary” trener ma za zadanie wyciągnąć z kryzysu zespół „Jeziorowców”, który do tej pory wygrał tylko jeden mecz. Mimo kiepskiego bilansu, tarnobrzeżanie wciąż mają szanse na miejsce w czołowej ósemce, gwarantujące udział w play-off (taki cele przed sezonem postawiono przed zespołem). Trudno jednak oczekiwać, że trener Szczubiał odmieni zespół już w niedzielnym pojedynku w Zielonej Górze. Mistrzowie Polski z bilansem 6-1 prowadzą w rozgrywkach, a przed własną publicznością w TBL jeszcze w tym sezonie nie przegrali.

Bardzo ciekawie zapowiada się pojedynek reprezentacyjnego rozgrywającego, 29-letniego Łukasza Koszarka, z 24-letnim Marcinem Nowakowskim. Ten drugi w klasyfikacji najlepiej podających (5,7 asyst na mecz) w TBL jest najlepszym z Polaków i jest postrzegany jako kandydat do gry w kadrze.

Do „Jeziorowców” miał dołączyć nowy zawodnik w miejsce zwolnionego Chase Simona, ale w Zielonej Górze go jeszcze nie będzie. – Rozmowy z menedżerami cały czas trwają, ale nie są to proste sprawy. Niekoniecznie musi to być Amerykanin, może to być też zawodnik z kraju należącego do Unii  Europejskiej – mówi prezes klubu, Zbigniew Pyszniak.

STELMET– STABILL JEZIORO

niedziela godz. 18

rm

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
blondynka
blondynka
7 lat temu

DARZ BÓR !