Szef klubu radnych odejdzie z PSL?

Czy rezygnując ze stanowiska w rolniczej agencji Mariusz Kawa weźmie jednocześnie rozbrat z PSL? Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Szykują się zawirowania w sejmiku wojewódzkim?

Mariusz Kawa zrezygnował z kierowania terenowym oddziałem Agencji Rynku Rolnego w Rzeszowie. To stanowisko piastował z nadania Polskiego Stronnictwa Ludowego. W światku politycznym mówi się, że to wynik konfliktu między nim a szefem podkarpackich ludowców, wiceministrem Skarbu Państwa, Janem Burym.

Według niektórych polityków podkarpackich spór może doprowadzić do zawirowania w sejmiku wojewódzkim. Kawa do tej pory był bowiem szefem klubu radnych PSL, współrządzącego od prawie dwóch lat województwem, w ostatnich wyborach parlamentarnych startował do senatu zdobywając ok. 60 tys. głosów. Czy zdecyduje się na definitywne rozstanie z ludowcami? Nie wiadomo, chociaż mówi, że myśli o przejściu na stronę opozycyjnego PiS.

W 33-osobowym sejmiku koalicja PSL-PO-SLD ma obecnie 18 głosów, opozycja 15. Do odwołania zarządu potrzebnych jest 21 głosów. Czy opozycjonistom uda się zdobyć dodatkowe sześć “szabel”, by zmienić układ władzy w województwie?

- Nie wydaje się to prawdopodobne, ale może dojść do sytuacji w której koalicji zacznie brakować głosów do przeforsowywania uchwał – twierdzi jeden z lokalnych polityków. Wiadomo, że już jakiś czas temu część radnych myślała o przetasowaniu w sejmiku. Jednym z orędowników takiego rozwiązania miał być m.in. radny Jan Burek, obecnie z PO, w poprzednich kadencjach wicemarszałek z nadania najpierw PSL, później PiS.

Szymon Jakubowski

do “Szef klubu radnych odejdzie z PSL?”

  1. lal

    Panie Mariuszu niedługo wybory niech pan startuje na Prezesa Wojewodzkiego PSL – poprzemy!

  2. LiL

    No i się nie dziwię, skoro od lat we władzach PSL są ciągle Ci sami którzy nie dopuszczają młodszych i zdolniejszych, to ile można znosić manipulacje. Chcielibyście młodych ludzi w PSL ? Dobre sobie.. ! Kto do Was przyjdzie?!

  3. Józef

    Jedno jest pewne : Polska wrze (szczególnie rolnicy) na zachowanie się PSL jako koalicjanta kpiącego z wyborców. Czas w polityce J.Burego (PSL) już dawno powinien zakończyć się tym na co sobie zasłużył !!

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.