Szefowie miejskich spółek pod lupą prezydenta

Prezydent Przemyśla - Robert Choma

PRZEMYŚL. – Jeśli potrzebne będą zmiany w zarządach spółek miejskich, poczynię je – zapowiada Robert Choma.

Na miejskich forach internetowych pojawia się coraz więcej wątków dotyczących spekulacji, czym po utracie stanowiska wiceprezydenta Przemyśla będzie zajmował się Wiesław Jurkiewicz. Między innymi „typowany” jest przez internautów na nowego prezesa Przemyskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

– A co z dotychczasowym prezesem, Piotrem Słabym? -pytają forumowicze. Postanowiliśmy zapytać u źródła, czyli po prostu prezydenta Przemyśla, czy należy spodziewać się, że miejsce któregoś z prezesów miejskich spółek zajmie jego ekszastępca.

Tuż po odwołaniu swoich obu dotychczasowych zastępców Robert Choma wspomniał na naszych łamach, że „chciałby nadal wykorzystywać ich umiejętności i doświadczenie (…)”. Czy to oznacza, że Wiesław Jurkiewicz będzie kierował którąś ze spółek miejskich?

– Nie potwierdzam i nie zaprzeczam – odpowiedział dyplomatycznie prezydent Robert Choma, ale później uchylił jednak rąbka tajemnicy. – Owszem, przyglądam się pracy podlegających mi spółek – przyznał. – Nie wykluczam zmian w ich zarządach, ale nie ma to nic wspólnego z poszukiwaniem miejsca pracy dla mojego byłego zastępcy, pana Jurkiewicza – podkreślił Choma. – Po prostu chcę, by te spółki pracowały jak najlepiej – dodał. – Jeśli to będzie wymagało zmian personalnych, wprowadzę takie zmiany. Zapewniam, że nie będę tego ukrywał, także przed Czytelnikami „Super Nowości” – zapewnił prezydent Przemyśla.

Monika Kamińska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments