Sześciolatki bez wakacyjnej opieki

Na wakacjach do przedszkoli chodzi mniej dzieci, ale i mniej placówek jest otwartych, stąd dla pięcio- i sześciolatków zapisanych do szkół może braknąć miejsca. Fot. Bogdan Myśliwiec

PODKARPACIE. Rodzice sześciolatków, którzy posłali swoje dzieci do szkoły lub szkolnej zerówki, mają poważny problem

Dzieci pięcio- i sześcioletnie, które od września pójdą do klas pierwszych i zerówkach zorganizowanych przy szkołach mogą liczyć na miejsca w przedszkolach w czasie nadchodzących wakacji dopiero w drugiej kolejności. Nie wszyscy rodzice zostali o tym poinformowani.

Rodzice sześciolatków, którzy posłali dzieci do szkoły lub szkolnej zerówki mogą mieć problem z zorganizowaniem opieki dla swoich pociech w lipcu i sierpniu. Podczas wakacji szkoły tradycyjnie będą zamknięte, a dyżurujące przedszkola w pierwszej kolejności muszą przyjąć dzieci z przedszkoli samorządowych.

W identycznej sytuacji są rodzice pięciolatków, które w tym roku obowiązkowo poszły do zerówki – te z nich, które trafiły do oddziałów zerowych w szkole, nie są już traktowane jak przedszkolaki.

Do wcześniejszego pójścia dzieci do szkół zachęcały samorządy i rząd, o prawo dzieci do dłuższego dzieciństwa walczą rodzice skupieni wokół akcji “Ratujmy maluchy”. Jak się okazuje, problemy wynikające z pójścia przedszkolaków do szkół wychodzą na wierzch jeszcze zanim przestąpią szkolne progi. Fakt ten propagatorzy reformy przemilczają.

mrok

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.