Sześciu egzotycznych, acz nieproszonych gości

Fot. Serwis BioSG

WETLINA. Pracowitą noc ze środy na czwartek (z 18 na 19 maja) mieli strażnicy graniczni z Wetliny i ich koledzy z wydziału lotniczego w Huwnikach.

Najpierw nocny patrol zatrzymał na szlaku turystycznym u zbiegu granicy polsko-słowackiej dwóch mężczyzn. Nie mieli oni przy sobie żadnych dokumentów, ale powiedzieli strażnikom, że są Somalijczykami i idą pieszo do Polski. Funkcjonariusze podejrzewali, że to jedynie cześć z większej grupy nielegalnych imigrantów.

Rozpoczęto poszukiwanie reszty, w którym brał udział służbowy pies tropiący i śmigłowiec. Akcja poszukiwawcza trwała kilka godzin, a w jej efekcie zatrzymano kolejnych czterech mężczyzn, którzy ukrywali się w lesie. Według zeznań imigrantów trzech z nich pochodzi z Somalii, a trzech z Erytrei. Cała szóstka w chwili zatrzymania była w niezłej kondycji fizycznej.

Na razie egzotyczni, acz nieproszeni goście są w placówce SG w Krościenku, gdzie trwają czynności wyjaśniające.

emka

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
emigrant
emigrant
8 lat temu

No to teraz macie nowych mieszkancow na utrzymaniu. Jesc „toto” byle czego nie bedzie bo wiara im zabrania jadania byle czego. Idzie teraz na zime to trzeba im dac ciepla odziez i cieple lokum w godziwych warunkach. Pracowac oczywiscie nie beda i nikt ich do tego nie zmusi.
Teraz powoli bedziecie wiedzieli co to znaczy miec uchodzcow z krajow egzotycznych. Dla dzieci, kalek, sierot, emerytow i rencistow nie bedzie a dla tych uchodzcow MUSI sie znalezc bo tak nakazuje prawo EU.