Sześciu Polaków zakłutych na wyspie Jersey

WIELKA BRYTANIA. Krwawa masakra wśród polskich emigrantów.

Mieszkańcy spokojnej wyspy Jersey położonej na Kanale La Manche, są w szoku. W niedzielę wstrząsnęła nimi wiadomość, o brutalnym mordzie na pięciu osobach, które na stałe mieszkały na wyspie. Szósta ofiara zmarła w szpitalu. Wszystkie zostały ugodzone nożem. Także podejrzany o zabójstwo mężczyzna z obrażeniami trafił do szpitala i przeszedł operację. Jest w stanie ciężkim, ale stabilnym.

- Wszystkie sześć ofiar zabójstwa na wyspie Jersey, a także mężczyzna podejrzany o morderstwo to Polacy – potwierdził w poniedziałek rzecznik ambasady RP w Londynie Robert Szaniawski.

Ofiary pochodziły z dwóch rodzin – dodał dyżurny ambasady RP w Londynie. Nie potrafił jednak powiedzieć, czy są to „dwie zupełnie obce sobie rodziny, czy jakoś spokrewnione”. W jednej z rodzin zabita została matka, jej ojciec, sześcioletnia dziewczynka i 18-miesięczny chłopiec. Zginęła także kobieta oraz dziewczynka, które miały polskie i brytyjskie obywatelstwo. Jedna z kobiet zmarła w szpitalu w wyniku odniesionych ran.

Domniemany zabójca prawdopodobnie był członkiem tej samej rodziny co ofiary; prawdopodobnym motywem zbrodni były kłopoty rodzinne. Zabójca próbował po dokonaniu czynu popełnić samobójstwo. Policja potwierdziła, że ofiary to troje dzieci, dwie kobiety i mężczyzna.

Na wyspie Jersey zamieszkanej przez ok. 90 tys. ludzi, żyje od 3 tys. do 5 tys. Polaków. Z policyjnych statystyk wynika, że w 2010 roku na Jersey popełniono 4554 przestępstwa, ale głównie drobne – kradzieże i oszustwa. Z poważniejszych były 83 pobicia, 14 gwałtów i jedno porwanie. Trzy osoby zginęły w wypadkach drogowych.

ArtG, PAP

do “Sześciu Polaków zakłutych na wyspie Jersey”

  1. Eire

    Chyba zadźganych a nie zakłutych…

  2. kazik

    nazwisko ….Rzeszowscy…. dane z Angielskiej prasy… tutaj podają pełne nazwiska nie to co w polsce….

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.